« Powrót do artykułu

Dyrekcja Teatru Powszechnego apeluje o spokój podczas pokazów "Klątwy"

W związku z najbliższymi pokazami "Klątwy" oraz planowanym zgromadzeniem wokół Teatru Powszechnego apelujemy o pokojowy przebieg wydarzeń i społeczną odpowiedzialność - napisał Paweł Łysak, dyrektor stołecznego teatru w oświadczeniu, przesłanym PAP w piątek.

Teatr Powszechny w Warszawie

żródło: Creative Commons

Dyrektor Teatru Powszechnego im. Zygmunta Huebnera przypomniał w oświadczeniu, że nawoływanie do nienawiści i blokowanie instytucji kultury narusza przepisy karne oraz konstytucyjną wolność wypowiedzi artystycznej i wolność korzystania z dóbr kultury.

statystyki

Komentarze (7)

 • Bert(2017-05-26 22:34) Zgłoś naruszenie 80

  Takie "dzieło artystyczne" to ja raz dziennie tworzę w misce ustępowej. Ale do głowy by mi nie przyszło, żeby robić to publicznie.

  Odpowiedz
 • Bohaterowie spod czerwonej latarni(2017-05-26 22:37) Zgłoś naruszenie 70

  Niech zrobią Klątwę o "Allachu" w krajach muzułmańskich i mamy ich z głowy . Tzn nie wróca już do Polski bo będą bez głów.. Tacy z nich bohaterzy , którzy lzą JPII i polską kulturę religijną. To tchórze, a nie artyści. Jedźcie lżyć ********** mordujących chrześcijan bohaterzy bez krzty zahamowań.

  Odpowiedz
 • Śmiech to za m ało by oddac ten wirtuaolny cyrk(2017-05-26 22:51) Zgłoś naruszenie 60

  ..I-S-L-A-M... słowo zakazane. Poprawność polityczna ubliża ludzkiej inteligencji. Chory kraj, chory sysytem wartości wywodzący się komunistycznych wartości o jedynie słusznych zasadach. Za to KLĄTWA i podcieranie D-U_P-Y to asencja poprawności politycznej Gazet prawnych z tytułu.

  Odpowiedz
 • Czym głębiej w las tym pocieszniej i ponuro(2017-05-26 23:21) Zgłoś naruszenie 50

  słowo _M-O-R-D-O-W-A-N-I-E_(dot. chrześcijan) już też zabronione. Ale profanacja chrześcijaństwa przez pseudo artystów zabroniona nie jest. Czy zna ktoś bardziej idiotyczne paradoksy komuszych moderacji.

  Odpowiedz
 • Stalin by miał radochę, to jego dziatwa rsortowa(2017-05-26 23:17) Zgłoś naruszenie 50

  Zycie ich nic nie nauczyło, ************* chrześcijan nie ma sobie równych w dziejach świata, a ta padlina artystyczna idzie jawnie na konfrontacje ze społeczeństwem po przejściach zaborów, walki o własną kulturę i godność , którą lewacka zgraja profanuje.

  Odpowiedz
 • czytelnik(2017-05-27 09:14) Zgłoś naruszenie 40

  proponuję dyrektorowi tego teatru aby następny spektakl wystawił na temat Allacha, wtedy mu muzułmanie pokażą gdzie raki zimują, manifestacja przed teatrem to pikuś w porównaniu do działań ******* poza tym ten niby dyrektor to do pięt nie sięga św. Janowi Pawłowi, aby zbeszczeszczać jego godność

  Odpowiedz
 • czytelnik(2017-05-27 09:14) Zgłoś naruszenie 30

  proponuję dyrektorowi tego teatru aby następny spektakl wystawił na temat Allacha, wtedy mu muzułmanie pokażą gdzie raki zimują, manifestacja przed teatrem to pikuś w porównaniu do działań ******* poza tym ten niby dyrektor to do pięt nie sięga św. Janowi Pawłowi, aby upodlać jego godność

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!