Waszczykowski: Badamy konsekwencje prawne ewentualnego podpisania CETA

04.10.2016, 08:32; Aktualizacja: 04.10.2016, 09:15
Waszczykowski

Rząd we wtorek zajmie się informacją na temat spodziewanego bilansu korzyści i kosztów dla Polski umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą (CETA) oraz skutków politycznych jej ewentualnego niepodpisania.źródło: Newspix
autor zdjęcia: AA

Umowa o wolnym handlu między UE i Kanadą (CETA) na poziomie geopolitycznym wydaje się korzystna, ekonomicznym - neutralna; badamy, czy umowa nie otworzy "furtki niekorzystnych rozstrzygnięć prawnych" - powiedział we wtorek szef MSZ Witold Waszczykowski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • StAAbrA(2016-10-04 12:29) Zgłoś naruszenie 50

  Wszyscy wiedzą , jakie są konsekwencje CETA . Jeden tylko Waszczykowski - niezorientowany . A inny agent , Morawiecki , mu przyTTiPuje .

  Odpowiedz
 • Qwerty(2016-10-04 13:16) Zgłoś naruszenie 50

  CETA to TTIP

  Odpowiedz
 • Produkty rolne to produkty strategiczne(2016-10-05 07:44) Zgłoś naruszenie 10

  UE w tym Polska, nie powinna sie pozbywac suwerennosci zywnosciowej. Produkty rolne sa produktami strategicznymi, samochody nie sa.

  Odpowiedz
 • Amerykanie...(2016-10-05 08:40) Zgłoś naruszenie 10

  Amerykanie ciesza sie z CETA i TTIP. UE to kawal rynku swiatowego ,na ktory beda mogli dostarczac mase roznych towarow i inwestycji, w tym tych brudnych dla srodowiska. W ramach inwestycji innowacyjnych z USA/Kanady Polska zawsze moze liczyc na mega tuczarnie trzody chlewnej, bydla i drobiu.

  Odpowiedz
 • ab17pl(2016-10-05 08:50) Zgłoś naruszenie 10

  Nic nie podpisywać z bandytami z za oceanu - to będzie działać tylko w jedną stronę ze szkodą dla nas, wiem dobrze bo swego czasu miałem tam 3 firmy - bandytyzm jak na dzikim zachodzie, rozstrzygnięcia prawne jak nie pasują to ponawiają procesy aż do skutku do zniszczenia konkurencji przez zamęczenie lub za pomocą korupcji - jak podpiszą to Polska powinna wyjść z EU - ochrona własnego rynku, suwerenności ważniejsza niż cały rynek EU - GB sobie bez EU poradzi to i my byśmy dali radę nie musieli byśmy nakładać na przykład na Ruskich szkodliwego dl nas embarga - skrajnie niekorzystnego politycznie.

  Odpowiedz
 • sa(2016-10-05 11:51) Zgłoś naruszenie 30

  Tak już RP zapłaciła odszkodowanie po arbitrażu m.narodowym , za utracone planowane dochody biznesowe ok.13 mld dla tych korpo mlderów bogaczy z lobbistami 10tys. przy UE ,dlaczego o tym nie mówią i nie wyciągają wniosków , ze skutków jakie były. CETA to tylnymi drzwiami TTIP,wprowadzający przez firmy filie w Kanadzie skażoną (konserwowanie w związkach chloru) ,gemo, na antybiotykach, na hormonach wzrostu, paszach podawanym kurczakom z odpadów farm- ubojni zmielonych do powtórnego użytku itp . Czy UE ,RP tego nie widzi nie wie w tym nasz V-ce Premier ???!!!. RP będzie płacić niebotyczne odszkodowania (nawet 1 nasz nic nie z robi w arbitrażu bo go przegłosują) za planowane i zatrzymane niby ustawą zyski biznesowe. Widać jak się panoszą te korpo MD,HP,Google, MS z programami,podatkami - info w mediach , lekceważą przepisy krajowe(zrywają jednostronnie umowy przy zakupie, nakręcają sztuczkami z oprogramowaniem kupowanie nowego sprzętu ,a by dorobić kolejne mldy naszym ludu kosztem) na terenie otwartego rynku UE, RP . UE na naradzie miała podąć jakieś restrykcje , ale przeciągnęła dla nich sprawę na parę lat dalej ,co będzie po podpisaniu CETA-można sobie wyobrazić. Czy nasz rząd to widzi ,bo z intencji tego nie widać !!!. Czas na rozwagę !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie