Burzliwa debata w Sejmie przed opinią KE. Szydło: Rząd nie będzie ulegał żadnemu ultimatum

20.05.2016, 21:20; Aktualizacja: 20.05.2016, 22:10
Beata Szydło

Beata Szydłoźródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Trzy dni przed decyzją KE ws. Polski premier Beata Szydło w Sejmie mówiła, że rząd nigdy nie będzie ulegał żadnemu ultimatum. Wystąpienie wywołało ostre reakcje opozycji. Polska się za panią wstydzi - mówił lider PO. Padały wzajemne oskarżenia o brak kompromisu ws. TK.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • KALIF(2016-05-21 15:02) Zgłoś naruszenie 50

    TARGOWICA NA SZUBIENICE

    Odpowiedz
  • helmut(2016-05-21 11:16) Zgłoś naruszenie 111

    ---demokracja to wybory....były uczciwe nikt tego nie podważył. A teraz Opozycja niech cierpliwie czeka cztery lata -wyborcy zadecydują ..........amen.PO i Europa tego nie rozumieją? a nawet stary Clinton .

    Odpowiedz
  • myśliwy(2016-05-21 10:58) Zgłoś naruszenie 121

    ---KE (UE) złamała już nie jeden traktat. Chociażby T. Schengen. Narzuca swoją wole w taki sposób by łamać suwerenność innego kraju. Dlatego tez ostatnio w "The Telegraph" -Boris Johnson Londyn) porównał jej działania do Hitlera. Nie można łamać Traktatów, a jednocześnie zarzucać innym niepraworządność i omijać konstytucyjną suwerenność Polski. Wielu sobie nie zdaje sprawy , ze działania zmierzające do donoszenia przez KOD , PO , Petru , itd.na Polskę do KE , która sama łamie własne prawa - noszą właśnie znamiona polskiej V kolumny i III Rzeszy. Dlatego tak ważne było określenie się za Ustawą o suwerenności Polski. Własnej ojczyzny. Jeszcze jest czas by to naprawić i nie donosić tylko wygrać następne wybory.. Chcemy być w UE ,ale w Unii szanującej polskie wartości. Chyba, ze jako Polacy sami z nich zrezygnujemy świadomie wszyscy. Ale to musi być nasza i to bezwzględna decyzja ,a nie decyzja mało wiarygodnych urzędników KE. Nie może być trybu nakazowego polska to suwerenny kraj . Ustaw symboliczna , ale jakże potrzebna by poczuć się Polakiem nie tracąc miana Europejczyka, bo w Europie byliśmy od tysiąca lat z hakiem.

    Odpowiedz
  • obserwator(2016-05-21 10:26) Zgłoś naruszenie 91

    Polska też może wstrzymać wpłaty do UE, gdyby członkowie UE nie wpłacali, to by ci z Brukseli, Strasburga i inni nie mieli przede wszystkim pieniedzy na milionowe wynagrodzenia dla swoich biurokratów, ktorzy zastanawiają się, czy marchewka to warzywo czy owoc i inne bzdury, bzdur można mnożyć wiele np. najpierw wpuścili w maliny rybaków odszkodowaniami za likwidację kutrów, a teraz mamy dorsza po 30 zł itd, moim zdaniem Polska jest bardzo potrzebna UE zwłaszcza tym państwom, które u nas mają markety i banki

    Odpowiedz
  • popieram cię Zofia--młodzi polacy górnicy i ......(2016-05-21 09:13) Zgłoś naruszenie 142

    fhhoo

    Odpowiedz
  • ??(2016-05-21 09:06) Zgłoś naruszenie 151

    Za czasów PO Niemcy z Ruskimi zbudowali Nord Stream 1, a dziś robią NS 2. PIS prowadzi ostrą wojnę o NS 2, a to szkodzi grupie interesów Niemiec i Rosji. PO było zbyt uległe i poddańcze. Wielka Brytanie wywalczyła sobie wszystko co chciała,a i tak połowa Anglików nie chce do UE (Brexit). Dlatego KE z Berlinem będą PIS rzucac kłody, co pasuje PO i Petru. Agenturalny KOD wspomagają rownież obce agentury oprocz SB-cji, ale ludzie wolą o tym nie wiedzieć, a to duży błąd. Gra interesów obcego establischmentu nie wrży dobrze na przyszłość polskiej racji stanu i suwerenności.

    Odpowiedz
  • Świetlik,błazny,cinkciarze,malwersanci POlscy.....(2016-05-21 08:58) Zgłoś naruszenie 132

    nie będą mieszać dla swojego dobra stawiając za swoją tarczę obronną Polski i Polaków.POseł-zdarajca państwa powinien być osadzony w kamieniołomach i ośrodkach przysposobienia społecznego jak w komunie.

    Odpowiedz
  • zofia(2016-05-21 08:52) Zgłoś naruszenie 194

    -- brawo PiS.Nie cofać się ani o krok.Tylko w Waszym rządzie jest nadzieja dla naszej suwerennej przyszłości. --------------Nie pozwólcie aby ta banda PO,nowoczesna, jakieś kody,etc kiedykolwiek moim pięknym Krajem rządziła.-------To był ostatni dzwonek dla uratowania Polski. Nie byłam za PiS-em ale widzę,że tylko Wam na Polsce i Polakach zależy. Popieram Was całym sercem i pozyskaliście mnie jako swojego wyborcę.. Nie ma innej alternatywy. A kto tego nie widzi to jest ślepcem albo zdrajcą

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Leo(2016-05-21 08:41) Zgłoś naruszenie 183

    Targowica: PO, PSL i bankowi szmalcownicy związani z rubikoniem nie życzą sobie obrony suwerenności Rzeczypospolitej i praw jej obywateli.

    Odpowiedz
  • Taka prawda(2016-05-21 08:12) Zgłoś naruszenie 223

    I bardzo dobrze ! Może to pomoże. A jeśli nie, to kiedy UE zawiesi wypłatę środków pomocowych, to nie tylko rolnikom źródełko pieniążków wyschnie. PIS długo wtedy nie porządzi. Dość oszołomstwa i nieudacznictwa !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polska dla POLAKOW; PRAWDZIWYCH POLAKOW !!!(2016-05-20 22:01) Zgłoś naruszenie 2710

    TRZY DNI, TRZY DNI, NAM STAWIAJA ultimatum ??? ULTIMATUM, WSTYD i HANBA HIPOKRYTOM !!! TUSK NIE PRZEPROWADZI REKAMI KE w UE, DRUGIEGO ZAMACHU STANU JAKIEGO DOKONAL 4 CZERWCA 1992 ROKU, OBALAJAC RZAD JANA OLSZEWCKIEGO . RZAD BEATY SZYDLO nie PRZYJMUJE ULTIMATUM KOMISARZA EUROPY I NIGDY NIE ZREZYGNUJE Z SUWERENNOSCI POLSKI PZED NIKIM ! ! !

    Odpowiedz