statystyki

Europa i świat, czyli nowa wielka gra

autor: Małgorzata Bonikowska28.01.2016, 07:40; Aktualizacja: 28.01.2016, 09:58
Europa, mapa

Niełatwo żyć w ciekawych czasach, a w takich właśnie żyjemyźródło: ShutterStock

Pod pretekstem debaty o czwartej rewolucji przemysłowej i jej skutkach dla świata na corocznym forum w Davos polityczno-gospodarcza elita dyskutowała o wyzwaniach współczesności, od wzrostu zagrożeń dla międzynarodowego bezpieczeństwa po kryzys migracyjny. Nie zabrakło głosów, że skala napięć i problemów zapowiada nadejście jakiegoś przesilenia. Do tej pory bowiem zawsze w historii ludzkości takie zawirowania oznaczały wojnę lub rewolucję.

Niełatwo żyć w ciekawych czasach, a w takich właśnie żyjemy. Na początku XX wieku amerykański prezydent Theodore Roosevelt ubolewał, że za jego kadencji jest spokojnie, więc nie przejdzie do historii jako wielki prezydent. Franklin D. Roosevelt nadrobił zaległości, trafiając do podręczników jako ojciec nowego ładu, który zniwelował wielki kryzys gospodarczy w USA oraz jako jeden z wielkiej trójki przywódców układających powojenny porządek świata. W drugiej dekadzie XXI wieku na nowo rozdawane są karty.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie