Błaszczak: Prawdopodobnie powstanie komisja śledcza do spraw braku wpływów z podatku VAT

16.01.2016, 16:19; Aktualizacja: 16.01.2016, 17:04
Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczakźródło: Newspix
autor zdjęcia: JAKUB NICIEJA

Prawdopodobnie będzie komisja śledcza do spraw braku wpływów z podatku VAT - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak. Między innymi o tej sprawie dyskutowano na dwudniowym, wyjazdowym spotkaniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR

Reklama

Komentarze (2)

  • Jakie instytucje ...(2016-01-16 18:47) Zgłoś naruszenie 10

    .... i komórki rządowe są odpowiedzialne za ściąganie podatku VAT ? ... kto nimi zarządza i jest za nie odpowiedzialny ? ... prawda, że proste ?!

    Odpowiedz
  • KALIF(2016-01-16 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętajcie - jak pisał Gwiazdowski - jak się komuś buchnie sto złotych - to jest kradzież. Jak kilka milionów - to deufraudacja. A kilka miliardów - to już inżynieria finansowa! Od co najmniej ośmiu lat co rok rośnie kwota utraconych przez nasz kraj dochodów budżetowych z podatku VAT. Kwotę strat szacuje się na 36 mld zł w 2015 rok — podkreśla prof. Witold Modzelewski, Mówiąc najprościej: gdyby wyeliminować ów minimalny poziom strat w tym podatku, roczne dochody budżetu w 2015 r. przekroczyłyby z tego tytułu 150 mld zł, a będzie około 120 mld zł — wyjaśnia ekonomista i zadaje pytanie: Dlaczego przez tyle lat władza nie reagowała na to zjawisko, ignorując wszelkie sygnały, które wskazywały na to niebezpieczeństwo? Na to pytanie może odpowiedzieć tylko sejmowa komisja śledcza.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie