Państwo to Ja(rosław). Jak może wyglądać Polska urządzona przez Kaczyńskiego?

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki27.10.2015, 07:56; Aktualizacja: 27.10.2015, 08:06
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, przemawia na konwencji wyborczej partii

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, przemawia na konwencji wyborczej partiiźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Kaczyński ma okazję, by zorganizować kraj według własnych marzeń. Lider PiS przejmuje władzę w okolicznościach, jakich wcześniej nie miał żaden szef demokratycznej partii. Jego ugrupowanie lada chwila utworzy rząd (najpewniej z Beatą Szydło w fotelu premiera), a w Pałacu Prezydenckim już zasiada były polityk PiS Andrzej Duda. Jak może wyglądać Polska urządzona przez Jarosława Kaczyńskiego?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (28)

  • Mikey(2015-10-27 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Hmmm, musiałem przegapić moment, gdy Gazeta Prawna stała się Gazetą Wyborczą bis. Wydawało mi się, że u was dostępny jest wynik rzetelnej dziennikarskiej pracy, a nie liberalna histeria i propaganda, bo człowiek odnosi wrażenie, że lata 30-ste w Niemczech to były wakacje w porównaniu do Polski A.D. 2015.

    Odpowiedz
  • Wojtek(2015-10-27 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    Nic dodać nic ująć. Rzetelny, zrównoważony i co najważniejsze - niezabarwiony sympatiami tudzież politycznymi antypatiami artykuł! Wielkie brawa gratulacje dla redakcji GW - przepraszam: GP! ;)

    Odpowiedz
  • EWA(2015-10-27 09:09) Zgłoś naruszenie 01

    Nie głosowałam na PiS i trochę boję się wprowadzenia w zycie proponowanych rozwiązań, ponieważ wiem, że nie zostaną zlikwidowane skandaliczne przywileje różnych grup społecznych i zawodowych, a np. na przykładzie propozycji dot. ochrony zdrowia pytam: dlaczego mam płacić składkę zdrowotną, skoro słuzba zdrowia ma być bezpłatna i np. rolnicy dalej nie będą płacili składki?

    Z drugiej strony -straszenie PiSem, który przejmuje pełnię władzy w Polsce w porównaniu z faktycznym bezpardonowym przejęciem władzy w UE przez Niemkę, która nie respektuje prawa państw do podejmowania suwerennych decyzji jest śmieszne.
    Bo tak się składa, że PiS będzie rządził we własnym państwie, a Niemka uzurpowała sobie prawo rządzenia w całej UE.
    Przy okazji nienawistne jaszczurcze języki zachodnich państw grożą "obcięciem funduszy" niepokornym w sprawie nielegalnych imigrantów państwom, co wymusza postawienie pytania: ile kosztuje niepodległość Polski? Za ile milionów euro Polska ma zrezygnować z suwerenności?

    Co do PIS - ze strony tej partii brakuje odpowiedzi na wiele pytań:
    - jaka będzie polityka wobec Rosji i Ukrainy? Czy PIS będzie bezmyślnie popierał państwo o wrogiej nam ideologii?
    - jakie jest stanowisko PiS wobec bezczelnych żydowskich roszczeń majątkowych (m.in. wyrażonych wobec P. Kopacz przez ponad 40 kongresmenów z USA) ?
    - jakie jest stanowisko PiS wobec tajnych rokowań UE z USA w sprawie umowy TTIP?

    - kiedy zostaną zlikwidowane niekonstytucyjne przywileje podatkowe i emerytalne, które rujnują budżet?
    - co z reformą górnictwa?
    - co z gospodarką wodną i energetyczną?
    - co z nakładami na naukę w celu pobudzenia rzeczywistej innowacyjności, a nie dofinansowywania fikcyjnych projektów firmowanych przez stetryczałych "znajomych królika"?
    itd.

    Odpowiedz
  • Niewolnicy systemu.(2015-10-27 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    Marzenia Kaczyńskiego to jedno, a rzeczywistość to drugie.
    _Bilion zadłużenia publicznego na dziś to ta rzeczywistość pozostawiona przez PO-PSL, o ukrytym długu publicznym już nie wspomnę.
    _Innowacyjność rodzimego przemysłu na dnie, wyprzedzamy w UE tylko Rumunię.
    _Z przeznaczonych przez rząd na ten program 1,2 mld zł dużą część pieniędzy przejedzono – twierdzi NIK w najnowszym raporcie (dot. zamawiane kierunki studiów)

    Oczywiście są i sukcesy gospodarcze, ale jakim kosztem to pokazują afery, jak taśmowa gdzie szacuje się , iż przez kuriozalną sprzedaż CIECH - skarb państwa mógł stracić setki milionów złotych. Nepotyzm władzy to kolejne straty gospodarcze. Wypaczenia i wątpliwe przy tak wielki zadlużaniu kraju sukcesy szły w parze z aferami , o których mainstralne media przemilczywały , a dziś dalej "mainstrują" przy osłabianiu Kaczyńskiego. Może wzięły by się te media do roboty, zakasały rękawy i pokazały jak się oddłuża taki kraj nie czyimś kosztem ale własnym wysiłkiem i rezygnacją z własnych przywilejów płacowych na rzecz tych bardziej wykorzystanych w przeszłości. Ale do tego trzeba być człowiekiem, a nie sowicie opłacanymi niewolnikiem systemu.

    Odpowiedz
  • zenek(2015-10-27 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Trochę niestosowne porównywać motto śp.Kulczyka do Kaczyńskiego,niektórzy nazywają to przyzwoitością dziennikarską

    Odpowiedz
  • Optymista(2015-10-27 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    jeszcze jeden obszar życia publicznego: RELIGIA: PiS zadba o to, żeby w końcu konstytucja RP była realizowana (rozdział Państwa od kościoła), po szkołach przestaną biegać panowie w czarnych sukienkach, a z świadectw zniknie ocena z nauki religii kościoła katolickiego. Za to pojawi się nowy przedmiot uczący zrozumienia i szacunku dla inności (diversity) dzięki czemu kolejne pokolenia uwolnią swój potencjał intelektualny tłumiony przez ksenofobię katolicyzmu.

    Odpowiedz
  • annawro777(2015-10-27 09:54) Zgłoś naruszenie 02

    W pełni popieram te zarysy planu nowo tworzonego rządu PiS ! Członkom PiS nigdy nie zarzucono żadnej afery finansowej !!! A jak było z PO ??? Dajmy sznsę ludziom uczciwym, aby młodzi ludzie chcieli mieszkać w POLSCE !!! A zdolni naukowcy nie musieli szukać sponsorów za granicą (jak Francuzi nawet w USA), bo pracuję od 29 lat na wyższej uczelni i już widziałam jak dużo talentów zmarnowano przez wprowadzanie na stanowiska niezdolnych dzieci profesorów starych komunistów !!! Żeby gospodarka mogła się rozwijać musi być: SPRAWIEDLIWOŚĆ, SOLIDNOŚĆ, UCZCIWOŚĆ I PRAWDOMÓWNOŚĆ. A nie wieczne krętactwa - jak było z PO, Millerem, Giertychem czy Korwin-Mikke (że o Palikocie nie wspomnę !!).

    Odpowiedz
  • komisarz(2015-10-27 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    Może wróci pomysł PIS na połączenie skarbówki z celnikami.
    Zmniejszyło by to ilość służb i pracowników. teraz u celników wieje nudą, a
    skarbówka nie ma rąk do pracy.

    Odpowiedz
  • Danuta(2015-10-27 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie będą zmiany.To NARÓD wybrał i to trzeba uszanować a nie złorzeczyć i pluć. Kto sie boi ten co ma coś do ukrycia lub ten co słucha mentalnego nurtu mediów.Trzeba wreszcie włączyc swój ROZUM

    Odpowiedz
  • No i wybraliśmy...(2015-10-27 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Tutaj ulgi i rabaty, tam deficyt 54,6 mld zł czyli całkiem spory - tylko kto to sfinansuje? Konieczne będzie podwyższenie podatków, bo jak inaczej? A to już się ludziom nie spodoba! W takim razie proponuję najbardziej podwyższyć dużym firmom typu supermarkety. Te mają z czego płacić. I skończyć nareszcie z rokiem bez podatkowym dla nowych firm. Przynajmniej tych większych. Supermarkety zmieniają tylko nazwę i mają kolejny darmowy rok działalności. W końcu nowa firma. A Państwo tylko na tym traci. Ale do tego trzeba zmienić prawo, a to raczej szybko się nie stanie:( Same ulgi nie wiadomo z czego finansowane. Kasa na dzieci (dodatek: 500 zł na każde drugie i następne dziecko). i darmowa opieka medyczna dają niezłe wydatki, a to tylko ich część. Do tego wydatki na armie wzrosną do 3 proc. PKB. Świetnie, tylko nie wiadomo z czego to brać. Co do baz NATO to już widzę reakcję Pana Putina. Dojdzie do wniosku, że NATO mu zagraża i skończy się tym, że trzeba będzie Mu zaserwować sankcje. Już raz tak było. Pomogło. Tylko nie wiem czemu zrezygnowano i teraz jest efekt. Szykuje się też nam nowe Ministerstwo Energetyki. Kto po likwidacji resortu skarbu gdy jego kompetencje przejmie Ministerstwo Gospodarki i nowe Ministerstwo Energetyki w takim razie zajmie się Energetyką, bo nowe ministerstwo nie da rady zająć się dwoma na raz? Powstanie kolejne ministerstwo?

    Odpowiedz
  • dobry pomysł - daje wiele do myślenia(2015-10-27 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Ha, ha ,ha, Na kilka dni przed wyborami dwa państwowe banki PKO BP i BGŻ przejęły od zadłużonego Prokom Investments udziały w spółce deweloperskiej Polnord. Prezesem Prokom Investments jest Marcin Dukaczewski, syn generała Dukaczewskiego z WSI.

    Kto mówi, że państwo nie zdaje egzaminu? Na kilka dni przed wyborami dwa państwowe banki PKO BP i BGK przejęły of kulejącej spółki Prokom Investments 11,63% akcji równie kulejącego dewelopera Polnord, które były wcześniej zastawem za dług Prokom Investments wobec tych banków

    Odpowiedz
  • jan(2015-10-27 10:54) Zgłoś naruszenie 01

    Już się zaczyna zwykła szczujnia na Pis i Kaczyńskiego, zajmijcie się aferałami z obecnego rządu

    Odpowiedz
  • Macie sraczkę, co, szpringery? Wy swoją,(2015-10-27 10:57) Zgłoś naruszenie 01

    Żydy z Królem swoją, ruskie swoją ale jakże majestatyczną, makaroni swoją, że o dojczykach nie wspomnę. Jak to się kiedyś mówiło - każdy wuj na swój strój ma p'dolca.

    Odpowiedz
  • emeryt z POPiS`u(2015-10-27 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    Cieszmy się z perspektywy na władzę absolutną i nie ujadajmy jak kundle na zydlungach. Ja przygotowuję się na czerpanie całymi garściami z dobrobytu jaki nas czeka.Gorzej już przecież nie może być w służbie zdrowia.Wyleczymy ją nie chorując.Będziemy potęgą gospodarczą,zwiększymy produkcję rolną i przemysłową,wieś zmienimy w skanseny agroturystyczne, miodem i mlekiem ociekające. Zrobimy istny Zachód na Wschodzie

    Odpowiedz
  • BoloiLolo(2015-10-27 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    Polska potrzebuje żelaznej ""Damy"" oraz żelaznej Ręki moje trzy pozwy w Sądach gdańskich odbiły się jak od ściany z Betonu Ciężkiego a ośmorniczki niech sobie łapią na Hawajach ale nie za pieniądze podatników ...Pytanie dlaczego takie cuda nie dzieją się w Finlandii, Norwegii , Szwecji , Angli , czy nawet u naszych sąsiadów Niemców oto jest pytanie kto jest winien.W ekonomii musi być żelazna dyscyplina oczywiście kontrolowana przez drugą strone. W przeciwnym wypadku będą CUDA nadzwyczajne i potwór może się przeobrazić , przepotwarzyć w Aferę np Amber Gold ,lub Hazardową lub stadionową z wydłużonym poślizgiem w wodzie co oczywiści mi się niezwykle podobało...

    Odpowiedz
  • J.w T.-Kresy Zach.(2015-10-27 18:32) Zgłoś naruszenie 11

    Szanowni Komentujący! W kampani PiS odrzucał wielokrotnie i zdecydowanie wejście do strefy waluty Euro. Powody, które podawał wówczas były zakłamane - otóż, w przyszłym roku upływa kadencja prawie całej Radzie Polityki Pieniężnej i Prezesowi NBP - to jest na rękę Pis-owi, gdyż po wsadzeniu tam swoich, na swoje kosztowne obietnice będą mogli "rękam" swoich ludzi dodrukowywać tak potrzebne pieniądze. I dobrze - zastartuje inflacja podobna do tej z lat 1988-1994 - BĘDZIEMY W KOŃCU MILIONERAMI !!! Obywatele V RP tylko się cieszyć ... , a nie wybrzydzać !!!

    Odpowiedz
  • -*/(2015-10-27 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    *,132
    |}"gts
    -+

    Odpowiedz
  • krótko: Niemcy przegrali(2015-10-27 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    wybory w PO-lsce i Derr Dziennik pluje głupotą.

    Odpowiedz
  • @J.w T.-Kresy Zach,(2015-10-27 20:55) Zgłoś naruszenie 00

    gupiś. I kilku tu jeszcze.

    Odpowiedz
  • anty frajer(2015-10-27 21:48) Zgłoś naruszenie 01

    masakra !

    Odpowiedz