Niemcy: Wzrasta przemoc wobec uchodźców

22.10.2015, 10:59; Aktualizacja: 22.10.2015, 10:59

Niemiecka policja coraz bardziej niepokoi się przemocą wobec uchodźców. Z raportu, do którego dotarł dziennik "Sueddeutsche Zeitung", wynika, że zagrożone mogą być także osoby pomagające azylantom.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR

Reklama

Komentarze (1)

 • Państwa policyjne ?(2015-10-22 11:34) Zgłoś naruszenie 00

  "...wciąż rośnie liczba ataków na ośrodki dla uchodźców. W pierwszych trzech kwartałach tego roku zanotowano 461 takich incydentów."

  Sytuacja jest bez wyjścia. Co dalej. Tworzenia "państwa policyjnego" i represji wobec własnych obywateli to pewnik. Jakoś trzeba tych imigrantów chronić. Same wydalanie ich wojskowymi samolotami już nie wystarczy. Ale to się wiąże z utrata wyborców i kto wie czy jeszcze nie czymś gorszym, jak fizyczne niezadowolenie społeczne rdzennych obywateli.

  Gdyby zgodnie z prawem przyjmowano tylko prawdziwych uchodźców i chroniono granice Schengen do takiej eskalacji zachowań Niemców by nie dochodziło. Niestety na skutek łamania międzynarodowego prawa doprowadzono poprzez usłużne główne media, żę witano "uchodźców" kwiatami i bombonami , a co z tej marnej propagandy dziennikarzy rządowych pozostało, widać dziś w takich artykułach i gołym okiem.

  Hipokryzja ta dotarła również do Polski. Wprowadzając pojęcie "mowy nienawiści" wobec islamskich "uchodźców", tylko na szczęście jeszcze nikt w naszym kraju nie podpala ośrodków dla uchodźców / imigrantów. Ale tylko z tego powodu, iż nie grozi nam taki exodus jak do Niemiec.

  Tak czysto po ludzku, żal mi tych chcących sobie poprawić byt i socjal ludzi innych kultur w Niemczech , które najpierw wszystkich jak leci ich zapraszały, łamiąc przy tym prawa, a teraz "wyrzucają" ( ludzie Ci do Polski nie chcą na socjal , a to o czymś świadczy - o tym , że to głownie imigranci, a nie żadni uchodźcy) -uchodźcy, którzy zgodnie z prawem powinni się starać o azyl w najbliższym granicznym kraju.

  Sytuacja jest teraz bez wyjścia i grozi z czasem upadkiem UE, jeżeli ta nie znajdzie wyjścia z sytuacji. Na razie nic nie wskazuje, że ta sytuacja się zmieni, a niechęć wobec tych ludzi będzie niestety narastać. Można Niemcom (Polakom w przyszłości) siłą i represjami nakazać milczeć i nie obrażać przybyszów, nie można jednak (bez edukacji) łamiąc prawa obywatelskie rdzennej ludności - zmienić jej mentalności i chęci odwetu wobec takiej represji władzy, a bez tej na dziś się nie obędzie. Co nie wróży nic dobrego dla nikogo.
  .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie