Król: Państwo ideologiczne

autor: Marcin Król19.10.2015, 07:32; Aktualizacja: 19.10.2015, 08:37
Marcin Król

Marcin Królźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojciech Górski

Niewątpliwie najgłębiej wierzącym katolikiem spośród wielkich polityków XX wieku był konserwatywny Charles de Gaulle. Kiedy po raz kolejny w dramatycznej wewnętrznej sytuacji Francji doszedł do władzy, właściwie w rezultacie zamachu, nakazał napisać konstytucję V Republiki.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

 • ja(2015-10-20 10:29) Zgłoś naruszenie 00

  "Nie idzie jednak tylko o Invocatio Dei, lecz także o całkowite usunięcie z działalności państwa czynników ideologicznych. Przez wiele lat odgrywały one istotną rolę, gdyż toczono zasadnicze spory między konserwatystami a socjalistami, nacjonalistami a liberałami. Poszczególne partie miały poglądy ideologiczne. Obecnie nie tylko nie powinny mieć takich poglądów, ale konstytucja powinna tego zakazywać."
  Powyższy fragment jest wg mnie niczym więcej niż właśnie ideologią i to bardzo niebezpieczną. Boję się ludzi piszących takie teksty.

  Odpowiedz
 • jorry123(2015-10-20 15:49) Zgłoś naruszenie 00

  Toearzyszu Król, jak by to powiedzieć, abyście wicie rozumicie zrzumieli... Otóż na Węgrzech pan Orban cieszy się popularnością, której w POlsce każde ugrupowanie może tylko pozazdrościć. Węgry się rozwijają, supermarkety i banki zachodnie płacą podatki, a węgry uniezależniają się od międzynarodowego kapitału. Innymi słowy bracia Węgrzy mają wszelkioe podstawy, aby zbudować normalne państwo, gdzie nie będzie lewackiej durnoty. Tak tak towarzyszu Król, bo wy jako lewicowiecjedynie lewacką zgniliznę, demoralizację i upadek obyczajów, różne gendery i promocję zboczeń popieracie
  Mam nadzieję, że Polska po 25 X chociaż trochę zliży się do Węgier. Także dlatego, aby takim towarzyszom, jak wy towarzyszu Król, na złość zrobić.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie