statystyki

CBA znienacka weszło na polską giełdę

autor: Bartłomiej Mayer15.10.2015, 07:45; Aktualizacja: 15.10.2015, 08:52
Pierwsze nieoficjalne doniesienia brzmiały więcej niż sensacyjnie: „Prezes GPW zatrzymany przez CBA”, „CBA przeszukuje siedziby GPW oraz MSP”.

Pierwsze nieoficjalne doniesienia brzmiały więcej niż sensacyjnie: „Prezes GPW zatrzymany przez CBA”, „CBA przeszukuje siedziby GPW oraz MSP”.źródło: ShutterStock

Służby odwiedziły wczoraj prezesa GPW. Wyglądało to na zatrzymanie, jednak nic takiego się nie stało. Paweł Tamborski jest wolny.

Warszawska giełda przedstawiła wczoraj przed południem zbiór zasad ładu korporacyjnego „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”. Ta – skądinąd istotna dla giełdowych inwestorów wiadomość – została zepchnięta na margines przez inne wydarzenia, do których doszło w siedzibie GPW kilka godzin później.

Pierwsze nieoficjalne doniesienia brzmiały więcej niż sensacyjnie: „Prezes GPW zatrzymany przez CBA”, „CBA przeszukuje siedziby GPW oraz MSP”. Wkrótce okazało się, że były one mocno przesadzone. Prokurator Waldemar Tyl z Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie szybko zdementował informację o zatrzymaniu prezesa GPW Pawła Tamborskiego.

– Żadne służby nie prowadzą czynności na terenie giełdy. Sprawa w ogóle nie dotyczy GPW – wyjaśniało również biuro prasowe warszawskiej giełdy. Niedługo potem sprawę starał się wyjaśnić na antenie TVN BiŚ sam zainteresowany, czyli Paweł Tamborski. – Od kilku miesięcy prokuratura prowadzi postępowanie związane z prywatyzacją Ciechu. CBA otrzymało od prokuratury zlecenie, aby zwrócić się do mnie o wydanie sprzętu, którego używałem, pracując w Ministerstwie Skarbu, a który po odejściu z resortu odkupiłem. Na giełdzie pojawili się więc funkcjonariusze, którzy poprosili o wydanie nośników, a że nie miałem ich w biurze, udaliśmy się do mnie do domu. Sprzęt wydałem, wróciłem na giełdę, pracuję, giełda pracuje normalnie – powiedział szef GPW.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie