Przekonywała, że ostatni wzrost notowań dla lewicy jest nieprzypadkowy. "Już nie jesteśmy gdzieś na marginesie, jesteśmy potężną trzecią siłą i już tylko 8 punktów dzieli nas od bycia drugą siłą w Polsce. To jest do zrobienia" - mówiła Barbara Nowacka.

W kilku ostatnich sondażach notowania Zjednoczonej Lewicy oscylują wokół poziomu 10 procent. By przekroczyć próg wyborczy, lewica jako koalicja wyborcza musi zdobyć w wyborach przynajmniej 8 procent głosów.

Barbara Nowacka zwróciła się też do rozczarowanych wyborców Platformy. "PO nie jest już mniejszym złem, bo przed niczym was nie obroni. Nie obroni waszej wolności, nie obroni waszego prawa do szczęścia, nie obroni waszego prawa do przedsiębiorczości" - mówiła liderka Zjednoczonej Lewicy. Ostrzegła też wyborców PiS. "Drodzy wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, przypomnijcie sobie rządy PiS. One nie pomagały najuboższym, pomimo deklaracji nie dotrzymali słowa. Jedyni, którzy dotrzymali słowa, to zawsze była lewica" - przekonywała Barbara Nowacka.

Na dzisiejszej konwencji Zjednoczonej Lewicy pojawił się w roli eksperta były minister finansów Grzegorz Kołodko.