Prezes partii Janusz Korwin-Mikke jest zdania, że prezydent Duda połowicznie wywiązał się ze swoich największych obietnic: w trakcie kampanii proponował obniżenie wieku emerytalnego oraz zmianę ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. By ustawa weszła w życie w tym roku budżetowym prezydent musiałby przygotować projekt ustawy jeszcze w tym tygodniu - powiedział Korwin-Mikke.

Przemysław Wipler argumentował, że ustawa jest prostym dokumentem, ale Sejmowi pozostało już tylko jedno posiedzenie, a nowy parlament może się nie wyrobić z jej przyjęciem do końca listopada. Ustawa jest w opinii posła pilna, ponieważ musi zostać opublikowana do końca listopada aby weszła w życie od 1 stycznia przyszłego roku. To czy tak się stanie, miałoby być według polityka miarą wiarygodności Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Przed Pałacem Prezydenckim przedstawiciele ugrupowania zaprezentowali gotowy projekt ustawy, który dziś ma zostać przekazany kancelarii prezydenckiej, by Andrzej Duda mógł go złożyć w Sejmie, a także zapowiedzieli wysłanie tego dokumentu do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.