Prokuratura generalna: Amber Gold było zgodne z prawem

autor: Robert Zieliński10.04.2014, 07:25; Aktualizacja: 10.04.2014, 08:08
Amber Gold

Amber Goldźródło: Wikimedia Commons

Trójmiejska piramida finansowa została założona zgodnie z prawem, dlatego organy ścigania zajmowały się nią tak niemrawo. No i nie wiadomo, czym jest podstawowy interes ekonomiczny państwa, uważa prokurator generalny Andrzej Seremet.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (40)

  • ewer(2014-04-10 16:15) Zgłoś naruszenie 10

    ???
    ZGROZA I szkoda nawet komentować.Polsce trzeba Orbana

    Odpowiedz
  • irtur(2014-04-10 14:36) Zgłoś naruszenie 10

    Amber gold ma macki na wiejskiej. tam są złodzieje

    Odpowiedz
  • irtur(2014-04-10 14:37) Zgłoś naruszenie 10

    Ten kraj to jeden wielki przekręt

    Odpowiedz
  • sn(2014-04-10 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    To jest szczyt nieudolności Państwa Prawa-Rządu (MS,MF), które takie prawo napisali i Sejmu , który przyklepał takie prawo. Przecież brali wysokie pensje, premie,nagrody w resortach,a tu okazuje się przekręt na 800miln oszukanych ludzi i jest to zgodne z prawem, jakim prawem , kto te prawo napisał ???!!!. Kto jest winny , że teraz mamy płacić odszkodowanie takim oszustom, przekręciarzom ,lodziarzom z naszych podatków( ciągle Rządowi brakuje kasy) widać na co idzie. Czas najwyższy jak piszą w kom. rozpędzić tą hołotę, lodziarzy,nieudaczników, złodziej pospolitych , bo ręce opadają .
    Wszyscy wiedzą jakie było oszustwo AG, a prokuratura nie widzi, rozgrzesza
    , działali zgodnie z prawem jakim prawem ,kto był autorem ,że doprowadził swym działaniem ,do tak olbrzymich start społecznych, demoralizacji , nieskuteczności organów RP.

    Odpowiedz
  • kacperek(2014-04-10 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    Co w takim razie zrobić z Budyniem za tak ofiarne POciąganie samolotu? Należy mu się co najmniej PeOwska legia honorowa. Toż na jego terenie rozPOczęła działalność ta chluba polskiego sektora bankowego.Bul POwinien pamiętać o tych zasłużonych i odPOwiednio ich uchonorować.

    Odpowiedz
  • irtur(2014-04-10 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Rozliczyć wszystkich złodziei od 1998 roku

    Odpowiedz
  • viernaobservatorka(2014-04-10 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro bezprawie jest prawem to prawo jest bezprawiem ... w naszej Polsce ( czy jeszcze naszej ?)

    Odpowiedz
  • j.(2014-04-10 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    Warto wejść na stronę Prokuratury Generalnej i przeczytać, jak to było naprawdę.

    Odpowiedz
  • PS(2014-04-10 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    Polski podatnik będzie jeszcze płacił odszkodowanie firmie Amber Gold!!!

    Odpowiedz
  • Przedsiębiorca(2014-04-10 22:19) Zgłoś naruszenie 00

    Dwa pytania:
    1. Amber Gold nie składało sprawozdań finansowych do KRS. Czy to jest zgodne z prawem?
    2. Prezesem spółki była osoba pozbawiona prawa prowadzenia działalności gospodarczej. Czy to też było zgodne z prawem?
    Może Pan Minister ma trochę inne pojmowanie prawa niż zwykły przedsiębiorca?

    Odpowiedz
  • A agent Bolek sie smieje(2014-04-10 22:14) Zgłoś naruszenie 00

    ******* kogoś z wyżyn tego świata. Dowalił tąlinią lotniczą. Gdy wspierany milionami euro LOT leżał na kolanach i szlochał on Otwarł sobie konkurencyjną linie lotniczą OLT :) Nic dziwnego że nerwy kogoś u góry poniosły , hahaha. Tu nie można robić wielkich biznesów bez polityków :) Piękan ta afera korumpowania przez firmę HP polskch polityków. Czekamy na następne bo ze są to wiedzą dzieci w przedszkolu

    Odpowiedz
  • 123(2014-04-10 13:07) Zgłoś naruszenie 00

    Podobnie zgodne z prawem jest działanie mafii prezesów spółdzielni mieszkaniowych. Nic nadzwyczajnego w bulandzie

    Odpowiedz
  • dziadek(2014-04-11 07:47) Zgłoś naruszenie 00

    sałatka była za 2,99 nie 21,99 - mój klawiszowy bład

    Odpowiedz
  • dziadek(2014-04-11 07:45) Zgłoś naruszenie 00

    taaaaaaa tu nielegalna jest tylko staruszka z pietruszka na chodniku
    oooooo to jest dopiero przestępstwo
    oooo i jeszcze staruszka z altzhaimerem co sałatkę za 21,99 usiłowała ukraść, to dopiero przestępcy sąd nawet sie takiej chorej za sałatkę robi
    a amber a gdzietam to wszystko zgodnie z prawem
    to do Q to porawo stanowi??
    a potem wielkie konferencje co tu zrobić żeby opbywatele ufali państwu? my tacy cacy mamy ładne garnitury, garsonki a oni nas nie lubią i jeszce z nas się śmieją, no dlaczego???

    Odpowiedz
  • Drzazga 101(2014-04-11 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    "Prokuratura generalna: Amber Gold było zgodne z prawem."
    O Matko, nie no ŚWIETNA konkluzja, nie ma co, kuervas !
    McDonald powinien teraz NACISKAĆ na prok. gen(seka) Seremeta, żeby spowodował wypuszczenie z pierdla Marcina Plichtę i oddanie mu WSZYSTKICH dóbr, które w międzyczasie zostały mu sądownie zabrane na rzecz oszukanych ludzieńków.
    Ale mamy SEREMETA, ja cię pierdykam, nie no bomba ! W NORMALNYM kraju wobec takiego dupka byłaby zastosowana NORMALNA procedura "noga-dupa-drzwi", ale nie u nasz, kuervas !
    Hej !-

    Odpowiedz
  • Mark(2014-04-11 22:43) Zgłoś naruszenie 00

    Jest to żenujące stanowisko prokuratury pod kierownictwem Seremeta.Czyzby on dalej myslał o przychylności Tuska wobec niego i liczył na skwitowaniu jego raportu i kontynuacji na swojej funkcji? Seremet tym stanowiskiem Prokuratury pogrąża się przed opinią publiczną i ludxmi sądownictwa i w ogóle prawa , że dbałość o obywateli RP i jej majatek to podstawowe zadanie prokuratury RP. Tym osądem o AmberGold podważa taki pogląd. Woli gonic z NIK i Nadzorem Finansowym, Kasy Skok, które solidne są wobec obywateli, ale ... zwiazane z opozycją i to ich i PO boli i dalejże w tany. Ale gdy niejaki Bąk jest zamieszany w AmberGold - wara od AmberGold. Ot, polskie prawo i prokuratura.

    Odpowiedz
  • ROZGORYCZONA antylogiką tych przekrętasów(2014-05-05 20:02) Zgłoś naruszenie 00

    No to przecież logika się tu kłania DROGI PANIE. Jeżeli wszystko było i działało legalnie tak że instytucje Państwa niczego złego się nie dopatrzyły przez ten okres pomimo tak wielu doniesień i UMARZAŁY wszystko.
    To w takim razie Marcin P jest NIEWINNY, Bo wszystko było legalnie wg Pana Seremeta

    Odpowiedz
  • kmiot(2014-05-16 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    Kipiący prymitywizm - niemal w każdym wydaniu.

    Odpowiedz
  • QWołk(2014-04-10 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz my wszyscy, czyli obywatele tego Państwa, złozymy sie na odszkodowanie dla Prezesa Amber-Gold. Ale niestety tak to jest jak na wysokie stanowiska w prokuraturze dostają się niedouki po rodzinnych koneksjach i towarzyskich znajomościach. Brawo Panie Tuska ! Więcej Gowinów poprosimy a niedługo zostanie Pan namaszczonym przec Cara Putina - Namiestnikiem swoich Kaszub

    Odpowiedz
  • Robnad(2014-05-11 07:13) Zgłoś naruszenie 00

    czekałem, żeby się upewnić.
    Józio, syn Bąka.

    Odpowiedz