Nie tylko rodzice niepełnosprawnych: Policjanci i nauczyciele też zgłoszą się do Tuska po podwyżki

autor: Grzegorz Osiecki26.03.2014, 07:30; Aktualizacja: 26.03.2014, 10:23
Donald Tusk podczas spotkania z rodzicami dzieci niepełnosprawnych, którzy okupują Sejm

Donald Tusk podczas spotkania z rodzicami dzieci niepełnosprawnych, którzy okupują Sejmźródło: Newspix
autor zdjęcia: KRZYSZTOF BURSKI

Premier podczas jednego popołudnia w Sejmie znalazł 180 mln zł na opiekunów dzieci niepełnosprawnych. W kolejce po podwyżki stają więc nauczyciele i mundurowi.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (86)

  • jo(2014-06-06 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    dawać kasę. pracuję to mi się należy. inni won

    Odpowiedz
  • hh(2014-04-21 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    dawać kase

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2014-04-12 16:20) Zgłoś naruszenie 00

    czemu sie matoly czepiacie nauczycieli? ktos wam bronil isc na studia i sie uczyc? bronil wam ktos zostac nauczycielem? a teraz to zazdrosc was zzrera nieuki

    Odpowiedz
  • bart(2014-04-12 16:17) Zgłoś naruszenie 00

    moze zacznijmy wszyscy normalnie zarabiac, jak to jest na zachodzie panie TUSK, przeciez ludzie beda miec wiecj kasy beda wiecej kupowac handlowcy zwieksza swoje obroty i ogolnie rozpedzi sie ten kraj, w CZYM JEST PROBLEM?

    Odpowiedz
  • wyborca(2014-04-09 17:23) Zgłoś naruszenie 00

    Kasa jest Panie Tusk !!! Zlikwidować Senat i Urzędy Marszałkowskie ??? Będzie dużo kasy a nieroby do Rooty

    Odpowiedz
  • marti(2014-04-03 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Już się tej budżetówce we łbie pier... mają zarobki wyższe od ludzi pracujących w prywatnych firmach. ale dlaczego tak jest bo rząd by się utrzymać na stołku musi o nich dbać bo kto im wyszkoli debili którzy będą na nich głosować a wojsko i policja to prywatna ochrona. przykład wojskowy lub policjant dostaje około 40 proc dopłaty do zakupu mieszkania,płacone ma za dojazdy do pracy w niektórych przypadkach 20km czyli 600zł miesięcznie lepszego socjalu to nawet w irlandi nie ma.tylko że ten socjal należy się urzędasom , służbom mundurowym,nauczycielom i lekarzom więc mam prosbę podczas głosowania w wyborach bierzcie pod uwagę na kogo głosujecie

    Odpowiedz
  • Gość(2014-04-03 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    No to klapa. Egoiści teraz zaczną pikietować w sejmie jak to mało zarabiają. Czemu za w czasu nie zaczęli inwestować jak rozpoczęli w wieku 18-20 lat pracę. Teraz zamiast państwo przeznaczyć pieniądze na inwestycje, będzie zmuszone dać je leniom co bali się inwestować!

    Odpowiedz
  • ble(2014-03-31 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    5 lat bezrobotny? Idz się utop do rzeki a nie duś z państwa kasę.

    Odpowiedz
  • cdn(2014-03-31 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Pracowałem w budżetówce 41 lat. Ostatnie 5 lat bez podwyżki skutkiem czego prawie 1/4 pensji zżarła mi inflacja.

    Odpowiedz
  • emerytka(2014-03-29 22:58) Zgłoś naruszenie 00

    emeryci żądają podwyżki

    Odpowiedz
  • co z tą polską(2014-03-28 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    a Służba więzienna My nie mamy inflacyjnej od 4 lat a list dostaliśmy od Pana Premiera !!!

    Odpowiedz
  • dłużniczka budżetu(2014-03-27 07:30) Zgłoś naruszenie 00

    Opieka dzienna dla niepełnosprawnych,starców +80,przedszkola itp.To jest polityka Państwa.Płaca minimalna dla opiekuna niepełnosprawnego dziecka to demoralizacja społeczna.Widzę działania matek niepełnosprawnych, niepełnosprawnych w wieku 30 lat /od urodzenia/ ich standard życia,morale społeczne /ono lat 33 niepełnosprawne, mama na rencie bo niepełnosprawne,tata na rencie bo czemu nie?/ Kochani doszliśmy do ściany.Placówki opiekuńcze to praca dla wielu pielęgniarek, nauczycieli,terapeutów,kucharzy itd.Płaca minimalna znaleziona w jedno popołudnie to wezwanie do szarży na rząd.Przedsiębiorcy, do dzieła,walczmy o zniesienie zus i podatków,pełne odliczenie vat, a co tam, dopłaty do działalności.

    Odpowiedz
  • gosc(2014-03-27 06:51) Zgłoś naruszenie 00

    A ja proponuje dac rodzinne wszystkim dzieciom i zrownac je do stawek Unii dzieci sa wszystkie rowne obojetnie kto ile zarabia

    Odpowiedz
  • wichura(2014-03-27 05:00) Zgłoś naruszenie 00

    No i co rudzienki?! Masz jeszcze marzenie trzymac sie zyrandola? ! Daj se chopie siana ! Ogolociliscie Polske i Polakow dokumentnie ! Mieszajac ile wlezie w narodzie, podpuszcajac jeden na drugiego z wykorzystaniem nienawisci miedzy nacjami tak by wrzalo kazdego dnia ! Czyli dzien bez afery to dzien stracony ! To jest wasze motto darmozjady ! I Salomon z pustego nie naleje ! Jednak o tym wczesniej trzeba bylo myslec ! W Polakach patriotyzmu nie brakuje ale trudno zyc o samym chlebie TY CHLEWIE RZADOWY !

    Odpowiedz
  • całe_szczęście_że_już_nie_jest moją_żoną(2014-03-27 04:46) Zgłoś naruszenie 00

    Miałem kiedyś żonę nauczycielkę, której ciągle było mało... Choć zarabiałem wówczas 140% średniej krajowej, to moja pensja była mniejsza od jej apanaży - no cóż "głośny krzyk porusza ludzkie serca..."

    Odpowiedz
  • anna(2014-03-26 23:17) Zgłoś naruszenie 00

    troskliwa mamuska blond z sejmu na wyspach Bahama;

    www.wykop.pl/wpis/7532742/pani-iwona-hartwich-ta-tleniona-blondyna-z-sejmu-d/

    Odpowiedz
  • piotrba13(2014-03-26 23:16) Zgłoś naruszenie 00

    Dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej szef episkopatu wygłosił następujące oświadczenie.

    "Biorąc pod uwagę ciężką sytuację życiową rodzin wychowujących chore dzieci, w poczuciu solidarności z tymi, którzy w sposób szczególny doświadczeni przez pana naszego, godzą się na dany im los, choć to bardzo trudne w dzisiejszej rzeczywistości, niosą swój krzyż opiekując się życiem danym przez naszego pana, choćby to życie było pozornie bezcelowe i przez wrogów tego życia skazywane na śmierć przez aborcję lub antykoncepcję, po szybkiej i zgodnej naradzie, jako umiłowany w panu kościół chrystusowy, decydujemy się przekazać 20% pieniędzy jakie kościół otrzymuje z budżetu państwa na pomoc rodzinom wychowującym chore dzieci. Uważamy, że taki akt solidarności i zwykłego współczucia przystoi kościołowi XXI wieku. Wierzymy, że pan nasz oczekuje od nas takiego działania i z radością wyczekujemy poprawy sytuacji rodzin doświadczonych przez życie. Łączmy się z nimi w modlitwie."

    Wazne tez jest BUDŻETOWE WSPARCIE DLA INSTYTUCJI KOŚCIELNYCH


    Pensje duchownych uczących religii w szkołach – około 350 mln zł
    Dotacje dla Kościelnych Uczelni Wyższych – 221 mln zł
    Fundusz Kościelny – 89 mln zł
    Dotacje do remontów zabytków kościelnych – 26,6 mln zł
    Ordynariat Polowy Wojska Polskiego – 19,2 mln zł
    Caritas Polska – 5,5 mln zł
    Kapelani szpitalni – 3 mln zł
    Kapelani więzienni – 2,4 mln zł
    Kapelani Straży Granicznej – 842 tys. zł
    Kapelani Straży Pożarnej – 745 tys. zł
    Kapelani w Policji – 441 tys. zł
    Kapelani Biura Ochrony Rządu – 150 tys. zł
    RAZEM: około 720 mln zł A DOKLADNIE TO 717 578 000 ZLOTYCH
    PRAWIE MILIARD

    a ja naiwnie do tej pory myslalem, ze dzialania Caritas funduje kosciol,

    CARITAS FUNDUJA PODATNICY !

    Odpowiedz
  • alex60(2014-03-26 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    Nie podburzajcie ludzi i nie stawiajcie w jednym szeregu rodziców niepełnosprawnych dzieci oraz nauczycieli i policjantów.
    Ja jestem nauczycielką , ale nie walczę o żadne podwyżki i ci , których znam także nie. Więc przestańcie szczuć innych moją grupą zawodową i wycierać sobie nią gębę!!!

    Natomiast uważam ,że opiekunom niepełnosprawnych OSÓB (nie tylko dzieci) , którzy, by opiekować się nimi musieli zrezygnować z pracy, należą się pieniądze w wysokości pensji minimalnej brutto . 820 zł miesięcznie to żenująca kwota, a już zupełnym skandalem jest pozostawienie opiekunów niepełnosprawnych DOROSŁYCH bez ŻADNYCH pieniędzy! To jest postawienie ludzi pod ścianą. Bo co mają zrobić jeśli nie są wystarczająco majętni , by zatrudnić pomoc ? Oddać niepełnosprawną matkę, ojca, męża , brata do ośrodka? To też kosztuje i to sporo .Zostawić na pastwę losu , by się sama powoli wykańczała (wykańczał)? Bo chory , stary człowiek jest już państwu niepotrzebny. Zrobił już swoje, a teraz powinien szybko umrzeć. Taka jest polityka tego chorego państwa.Ktoś dobrze to określił: eutanazja w białych rękawiczkach
    Następnym krokiem ludzi powinno być przywiezienie swych niepełnosprawnych bliskich dorosłych do sejmu. I myślę ,że tego właśnie bał się Tusk , kiedy w rozmowie z matkami wyraził swe obawy , by nie rozszerzyła się grupa świadczeniobiorców

    Odpowiedz
  • zur(2014-03-26 20:48) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Szary niech się weźmie do pracy

    Odpowiedz