Joanna Kluzik-Rostkowska wypowiadając się na ten temat powiedziała, że religia jest sferą ducha i wiary i nie wyobraża sobie, żeby była przedmiotem maturalnym. "Jestem w stanie sobie wyobrazić przedmiot taki jak historia religii, religioznawstwo, bo to jest jakaś wiedza, ale jak ocenić kwestie wiary?" - pytała kandydatka na ministra edukacji.
Ksiądz Kloch zgadza się z rozumowaniem Kluzik-Rostkowskiej. "Religia w szkole to jest wiedza, więc cieszymy się bardzo z takiego stanowiska, bo z tego wynika, że religia będzie mogła być na maturze, bo to jest wiedza" - powiedział IAR rzecznik Episkopatu. 

Prezydent dokona dziś zmian w rządzie. Nominacje z rąk Bronisława Komorowskiego odbierze czworo ministrów oprócz Joanny Kluzik-Rostkowskiej jeszcze Maciej Grabowski, Andrzej Biernat oraz Mateusz Szczurek. Dotychczasowa minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska przejmie kompetencje resortu transportu i odbierze nominację na wicepremiera. Joanna Kluzik-Rostkowska zastąpi na stanowisku ministra edukacji Krystynę Szumilas.