statystyki

NSA - najtajniejsza organizacja w Ameryce, której nie ma

autor: Jakub Kapiszewski14.06.2013, 09:21; Aktualizacja: 14.06.2013, 09:40
Ściśle tajne

Ściśle tajneźródło: ShutterStock

W żartach skrót NSA, najtajniejszej organizacji w Ameryce, rozszyfrowuje się: No Such Agency . Teraz cały świat trąbi o instytucji, której nie ma. I o masowej inwigilacji, którą się tajnie zajmowała.

11 września 2001 r. Michael Clayden, ówczesny szef Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA), przybył do siedziby głównej w Fort Meade odrobinę wcześniej. To był wtorek, a we wtorki i czwartki tradycyjnie odbywał rano spotkanie z członkami kierownictwa agencji. Do swojego gabinetu w narożniku budynku Ops 2B wjechał jak zwykle prywatną windą. Około godziny 8:48, kiedy spotkanie jeszcze trwało, do gabinetu wpadła jego asystentka Cindy Farkus, informując, że w północną wieżę World Trade Center uderzył właśnie samolot. W pierwszej chwili Hayden pomyślał, że musiała to być awionetka, która w bardzo niefortunny sposób zboczyła z kursu. Dyrektor zdążył jedynie zerknąć na ekran telewizora, gdzie CNN pokazywało płonący budynek. „Podejrzanie duży pożar jak na mały samolot” – pomyślał Hayden. Po chwili asystentka wpadła do gabinetu po raz drugi, z jeszcze gorszą wiadomością – tym razem drugi samolot uderzył w południową wieżę.


Pozostało jeszcze 90% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze FB:

Galerie