Ile i w jaki sposób zarabiają polscy blogerzy. Kasia Tusk ma z bloga 400 tys. zł rocznie

autor: Agnieszka Brzostek05.04.2013, 11:00
Blog

Blogźródło: ShutterStock

W Polsce trwa boom na blogi - powstaje ich coraz więcej, a już istniejące stają się coraz bardziej profesjonalne. Co często oznacza, że ich autorzy zarabiają na nich niemałe pieniądze. Najlepsi nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie, tak jak Kasia Tusk, współautorka bloga make Life Easier.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (44)

  • elusia(2013-04-13 12:07) Zgłoś naruszenie 20

    A dlaczego nie napisano ze pieniądze na reklame bloga wyłożył tatuś tusk z państwowej kasy? przeciez kupił jej tytuł blogierki roku 2011.
    autorka tego tekstu jest zakłamana i widocznie tekst był pisany na zamówienie tuska

    Odpowiedz
  • pepe(2013-04-06 09:51) Zgłoś naruszenie 10

    dochody z bloga, to możliwe lewizny typu ukryte łapóweczki

    Odpowiedz
  • Aga(2015-04-01 15:19) Zgłoś naruszenie 10

    Weszłam na ten blog i nuda jak diabli. Nic ciekawego na nim nie ma

    Odpowiedz
  • real(2013-04-07 08:36) Zgłoś naruszenie 10

    Ilu lizodupów ma obowiacek zaglądania na tego bloga?
    Czy za to kupiła mieszkanie,czy rozliczyła to w PIT ?

    Odpowiedz
  • booooo(2013-04-08 10:53) Zgłoś naruszenie 10

    a kto płaci za blog kasi tusk?
    tatuś tusk z państwowej kasy
    o tym autor zapomniał napisac

    Odpowiedz
  • KT(2013-04-07 07:18) Zgłoś naruszenie 10

    Kto wybral PO przegral zycie swoje i dzieci!

    Odpowiedz
  • ja(2013-06-04 22:34) Zgłoś naruszenie 01

    Ale się czepiacie... Jeżeli pasja może przynieść dochody, to czemu nie. Mało jest opcji, że niby pomagasz ludziom i masz z tego mało. Niektórzy się tak tych blogerów uczepili, a oni nie robią nic złego. Zwykła rozrywka. I tak jest to uczciwe, przynajmniej w porównaniu z tym, co się dzieje w firmach. Zastanówcie się, czy jest się czego tak czepiać. Chcą, to niech piszą, dodają, a jak zarabiają na tym, to zazdroszczę, a wy nie musicie czytać. Osobiście się cieszę, że jest coś takiego, bo w wolnym czasie ciekawie się to ogląda. Jest wiele gorszych rzeczy, których nie nienawidzicie.

    Odpowiedz
  • ezyski.pl(2013-10-02 01:43) Zgłoś naruszenie 01

    Musicie odróżnić dwie rzeczy. Blog - strona gdzie piszesz dla ludzi, jesteś dobry, sa reklamodawcy, piszesz pod nich np. artykuł, robisz konkurs i za to masz kasę . Tu faktycznie najlepsi dostają po kilkadziesiąt często tysięcy za kampanię.
    Ale sa jeszcze strony zarobkowe, które sa mylnie nazywane przez autorów blogami. Mają reklamy np. programu partnerskiego i pod niego dostwosowane sa wszystkie teksty. Nie od serca dla ludzi. Takie teksty i strony maja mizerna jakość i mało odwiedzin w stosunku do prawdziwych, dobrych blogów. Co za tym idzie zarabiaja po kilku latach po 50 czy 100, a czasami 200 zł miesięcznie. Popatrzcie na takie pseudo blogi o zarabianiu. Ich autorzy pokazują dowody wypłat z programów parnerskich. Naucza cię na kursie jak zrobić bloga pod zarabianie. Tylko śmieszy mnie biznesman, który chce mnie szkolić za pieniądze jak zarobić 100 zł/miesiąc.

    Odpowiedz
  • Ada(2015-05-04 21:32) Zgłoś naruszenie 01

    Jeżeli jest szansa ze będę zarabiać takie sumy , to cudownie !!! Zaczęłam pisać bloga i podpisałam umowę z NextClick i z tego co się orientuje , zapowiada się całkiem miło ..Ale dobić kwot jakie podaje Kominek... uuu

    Odpowiedz
  • Studencki-Portfel.pl(2013-06-24 11:25) Zgłoś naruszenie 01

    Jak zarabiają to dobrze, można wziąć przykład i starać samemu coś podobnego osiągnąć.

    Odpowiedz
  • Nornik(2013-04-06 22:07) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałbym podzielić się wiedzą na temat spółdzielczości mieszkaniowej w Polsce. Nie mam pojęcia jak założyć bloga i jak na nim zarabiać. Wiem, że będzie on skierowany do wąskiej publiczności, ale będzie konkretny, poparty doświadczeniem.

    Odpowiedz
  • anka1(2016-04-18 18:11) Zgłoś naruszenie 01

    Super ciekawą propozycją dla blogerów w jest nowy serwis BlogBooster dzięki któremu mogą się promować, ja znalazłam tam wiele interesujących mnie blogów, Jestem z tych czytających blogi, ale kto wie może zacznę kiedyś pisać swojego.

    Odpowiedz
  • smierdzaca sprawa(2013-04-08 01:05) Zgłoś naruszenie 01

    te reklamy za 50 tys miesiecznie na blogu tuskowny to forma łapowki dla tatki, po drugie... czy to mozliwe zeby niewyksztalcona smarkata za klepanie bzdur o modzie zarabiala wiecej od tatusia premiera? hmmm... ta sprawa smierdzi jak nie oproznianie przez 6 lat szambo...

    Odpowiedz
  • MIka(2015-01-26 11:29) Zgłoś naruszenie 01

    Dlaczego nikt tego jednak nie mówi, że czołowe blogi w Polsce promowane są przez firmy i korporacje. Bez odpowiedniego wsparcia początkujący i średnio zaawansowany bloger praktycznie nie ma szans na znalezienie dobrego miejsca w blogosferze. Stąd też aby pomóc tym blogerom w pozycjonowaniu, kreowaniu i promowaniu blogów powstały PrestiżoweBlogi.pl

    Odpowiedz
  • Anka(2015-04-30 23:16) Zgłoś naruszenie 02

    Miała dziewczyna szanse się wybić i ją wykorzystała. Ja też piszę bloga i zarabiam na nim . Na pewno nie taka kwotę jak Kasia, ale dzięki współpracy z NextClik.pl mogę pozwolić sobie na więcej! :)

    Odpowiedz
  • Mac Gajwer245(2013-10-25 02:51) Zgłoś naruszenie 00

    Blog Kasi T,to zwykła ,,pralnia pieniedzy", jak skarbowy Urząd nie wnika>

    Odpowiedz
  • posejdonja(2013-09-13 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    po co się pienić brać się do roboty wykorzystywać fakt że ''plastikowe cyborgi'' interesują się jeszcze czymkolwiek i pozwalają nieżle żyć tym co nad tym pracują.Pozdrawiam zgnuśniałych malkontentów.Gdyby pewne było że zmienię cały ten świat pewnie zasiliło by się wasze szeregi.

    Odpowiedz
  • rt(2013-04-07 20:29) Zgłoś naruszenie 00

    chyba nie będę czytać Gazety Prawnej..

    Odpowiedz
  • qaz(2013-04-07 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    Przy takiej reklamie i promocji bloga w mediach AGORY to i tak mało te 400 000. A niech ma dziewucha.

    Odpowiedz
  • i to(2013-04-07 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Tlatego ten kraj leci w przepaść
    Ludzie uczciwie i ciężko pracuja za 1200 zł,jak to sie ma do "..."
    Póki dakie "..." nie będzie miało określonego pulapu dochodu-zginiemy,rozkradną wszystko

    Odpowiedz