Jak poinformowało ministerstwo zdrowia Hiszpanii, podczas ostatnich 24 godzin liczba zakażeń SARS-CoV-2 zwiększyła się o 15 186. Łącznie potwierdzono już w tym kraju 936 560 przypadków infekcji.

Służby medyczne Hiszpanii wskazały, że regionami o najwyższym wskaźniku zachorowań są obecnie Madryt, Nawarra, Aragonia, La Rioja, Katalonia oraz Kastylia i Leon.

Hiszpański resort zdrowia wskazał też na wysoką dynamikę zgonów na Covid-19. Podczas ostatniej doby zanotowano 222 nowe ofiary śmiertelne. W sumie w całej Hiszpanii po zakażeniu koronawirusem zmarło już 33 775 osób.

W Portugalii również zanotowano rekordową liczbę dobowych zakażeń koronawirusem. Potwierdzone przypadki infekcji zwiększyły ogólną liczbę zakażeń o 2608 do 95 902.

Zanotowano też nienotowaną od czasu wybuchu epidemii dobową liczbę zgonów – 21. W sumie portugalskie służby medyczne potwierdziły już 2149 śmiertelnych ofiar koronawirusa.

W piątek wieczorem prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa wezwał obywateli do przestrzegania restrykcji sanitarnych, a także zapowiedział możliwość wprowadzenia przez władze kraju kolejnych obostrzeń w sytuacji nasilenia się epidemii.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)