Osiecki, Żółciak: Przepychanie rur w hydraulice władzy

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak28.09.2020, 08:10; Aktualizacja: 28.09.2020, 08:19
Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyńskiźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Gdy stało się jasne, że kryzys w koalicji się kończy, zaczęły się mnożyć pytania „kto wygrał?”. I jeśli wsłuchamy się w narrację każdej strony, to można dojść do absurdalnego wniosku, że wszyscy.

– Wzmocniliśmy się, nie daliśmy się złamać i odebrać sobie resortu sprawiedliwości – mówią zwolennicy Zbigniewa Ziobry. Więc to on może wyglądać na zwycięzcę, zwłaszcza jeśli uświadomimy sobie, że jeszcze tydzień temu alternatywą było znalezienie się poza obozem – już wtedy niezjednoczonej – prawicy. Z kolei drugi koalicjant pozbył się Jadwigi Emilewicz, która w ostatnich miesiącach bliska była doprowadzenia do przewrotu w Porozumieniu i pozbawienia Jarosława Gowina władzy. – Dwa stare diabły wygrały – powiedział nawet jeden z naszych rozmówców, podsumowując efekty zmian dla Gowina i Jarosława Kaczyńskiego, który z kolei przydzielił sobie rolę osobistego nadzorcy Zbigniewa Ziobry, by ukrócić wyskoki polityków SP. Wygranym może się też czuć Mateusz Morawiecki – odsapnie od Ziobry, który robił wiele, by podkopać jego pozycję.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie