statystyki

Lepsze warunki pozyskania kapitału na rozwój turystyki

autor: Karolina Topolska03.07.2020, 07:31; Aktualizacja: 03.07.2020, 07:32
Aby skorzystać z tych ułatwień, w przypadku zawartej już umowy pożyczki trzeba wystąpić z wnioskiem do instytucji finansowej, która jej udzieliła.

Aby skorzystać z tych ułatwień, w przypadku zawartej już umowy pożyczki trzeba wystąpić z wnioskiem do instytucji finansowej, która jej udzieliła.źródło: ShutterStock

W związku z pandemią COVID-19 firmy mogą skorzystać m.in. z obniżonego oprocentowania i wydłużonego okresu spłaty pożyczki. Dotyczy to nie tylko nowych, lecz także już trwających umów.

Koordynowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego projekt „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka” ma na celu finansowe wsparcie – jak wskazuje sama nazwa – przedsiębiorców z Polski Wschodniej. Z jego środków udzielane są pożyczki na rozwój turystyki, o które mogą ubiegać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy działający w branży turystycznej i okołoturystycznej. Wsparcie oferują współpracujące z BGK instytucje finansujące (ich lista dostępna jest na www.bgk.pl).

Co w ofercie

Inwestycja finansowana pożyczką musi być zlokalizowana na terenie Polski Wschodniej, tj. na obszarze jednego z wymienionych województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego lub warmińsko-mazurskiego (uwaga – firma nie musi mieć siedziby w danym regionie).


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie