statystyki

Koronawirus: Lokalne kwarantanny. Nie ma powrotu do zamknięcia państwa

autor: Artur Ciechanowicz23.06.2020, 08:13; Aktualizacja: 23.06.2020, 08:13
Patrząc jednak na poszczególne reakcje, nie ma na razie mowy o powrocie do generalnego zamknięcia państw i gospodarek. Zamiast tego jesteśmy i będziemy świadkami punktowej kwarantanny w konkretnych regionach i zaostrzania niektórych przepisów.

Patrząc jednak na poszczególne reakcje, nie ma na razie mowy o powrocie do generalnego zamknięcia państw i gospodarek. Zamiast tego jesteśmy i będziemy świadkami punktowej kwarantanny w konkretnych regionach i zaostrzania niektórych przepisów.źródło: ShutterStock

Równolegle do znoszonych ograniczeń w Niemczech pojawiają się nowe ogniska koronawirusa. Mimo że współczynnik reprodukcji wirusa (tzw. liczba „R”) wyraźnie wzrósł, władze stawiają na punktowe ograniczenia.

W poniedziałek liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wśród pracowników największego niemieckiego producenta mięsa, firmy Toennies, przekroczyła 1300. Około 7 tys. zatrudnionych w przedsiębiorstwie w Rheda-Wiedenbrueck, nieopodal 100-tysięcznego miasta Guetersloh w Nadrenii Północnej-Westfalii, zostało skierowanych na badania i kwarantannę. Większość z nich to obywatele Rumunii i Bułgarii. Władze Guetersloh już po pierwszych doniesieniach o istnieniu ogniska zachorowań zamknęły żłobki, przedszkola i szkoły. Do wschodniej Westfalii zostało też skierowanych 65 żołnierzy Bundeswehry. Mają oni wspierać lokalną policję oraz służby medyczne i sanitarne. ‒ Będą pomagać przy prowadzeniu dokumentacji i ustalaniu miejsca pobytu ludzi, którzy mieli kontakt z zarażonymi. Żołnierze zostali wybrani ze względu na znajomość języków wschodnioeuropejskich, tak by mogli szybko i skutecznie wytłumaczyć pracownikom Toenniesa, na czym polegają procedury ‒ mówiła rzeczniczka Bundeswehry Uwe Kort.

Władze Nadrenii Północnej-Westfalii, kraju związkowego, który naciskał wcześniej na jak najszybsze zniesienie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, na razie wykluczają opcję wprowadzenia kwarantanny na całym podległym im terytorium.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!