statystyki

31 maja czy 1 czerwca? Ministerstwo Finansów uspokaja w sprawie terminu na PIT

autor: Agnieszka Pokojska27.04.2020, 07:42; Aktualizacja: 27.04.2020, 07:48
Zamieszanie z terminami w ogóle nie dotyczy osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38. Zeznania te są wypełniane przez Krajową Administrację Skarbową w ramach usługi Twój e-PIT i zostaną automatycznie uznane za wysłane 30 kwietnia. Podatnik może je później skorygować, ale i tak zostaną złożone w terminie

Zamieszanie z terminami w ogóle nie dotyczy osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38. Zeznania te są wypełniane przez Krajową Administrację Skarbową w ramach usługi Twój e-PIT i zostaną automatycznie uznane za wysłane 30 kwietnia. Podatnik może je później skorygować, ale i tak zostaną złożone w terminieźródło: ShutterStock

Urząd skarbowy nie nałoży kary na podatnika PIT, który zeznanie za 2019 r. wyśle 1 czerwca br. – zapewniło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie DGP.

Resort wyjaśnia, że w postępowaniu w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe stosuje się odpowiednio przepisy kodeksu postępowania karnego, a te przewidują, że jeżeli koniec terminu przypada na dzień uznany przez ustawę za dzień wolny od pracy lub na sobotę, czynność można wykonać następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą (art. 122 par. 3 k.p.k.).


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie