statystyki

Trump z rekordowym zaufaniem społecznym

autor: Radosław Korzycki31.03.2020, 08:05; Aktualizacja: 31.03.2020, 08:05
Według badania przeprowadzonego na zlecenie telewizji CNN zaufanie do prezydenta Donalda Trumpa jest obecnie wyższe niż w którymkolwiek momencie jego dotychczasowych rządów.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie telewizji CNN zaufanie do prezydenta Donalda Trumpa jest obecnie wyższe niż w którymkolwiek momencie jego dotychczasowych rządów.źródło: ShutterStock

Zaczyna się dyskusja o przełożeniu zaplanowanych na listopad wyborów prezydenckich. Ale nie będzie to takie proste.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie telewizji CNN zaufanie do prezydenta Donalda Trumpa jest obecnie wyższe niż w którymkolwiek momencie jego dotychczasowych rządów. Głowę państwa chwali 47 proc. Amerykanów. Przeciwne zdanie ma 48 proc. badanych. Jeśli chodzi o ocenę sposobu walki z epidemią notowania Trumpa są jeszcze wyższe: 52 do 45 proc. Jednocześnie jednak obecny przywódca Stanów Zjednoczonych przegrywa w sondażach w bezpośrednim starciu z Joe Bidenem, faworytem do nominacji Partii Demokratycznej, średnio o 6−8 pkt. proc.

Badania wykazują, że zawsze w przeszłości poparcie dla prezydentów rosło w obliczu sytuacji kryzysowych. Niektórzy przywódcy odnotowali większy wzrost, np. George W. Bush po atakach z 11 września cieszył się 90-proc. aprobatą społeczeństwa.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie