statystyki

Trump z rekordowym zaufaniem społecznym

autor: Radosław Korzycki31.03.2020, 08:05; Aktualizacja: 31.03.2020, 08:05
Według badania przeprowadzonego na zlecenie telewizji CNN zaufanie do prezydenta Donalda Trumpa jest obecnie wyższe niż w którymkolwiek momencie jego dotychczasowych rządów.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie telewizji CNN zaufanie do prezydenta Donalda Trumpa jest obecnie wyższe niż w którymkolwiek momencie jego dotychczasowych rządów.źródło: ShutterStock

Zaczyna się dyskusja o przełożeniu zaplanowanych na listopad wyborów prezydenckich. Ale nie będzie to takie proste.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie telewizji CNN zaufanie do prezydenta Donalda Trumpa jest obecnie wyższe niż w którymkolwiek momencie jego dotychczasowych rządów. Głowę państwa chwali 47 proc. Amerykanów. Przeciwne zdanie ma 48 proc. badanych. Jeśli chodzi o ocenę sposobu walki z epidemią notowania Trumpa są jeszcze wyższe: 52 do 45 proc. Jednocześnie jednak obecny przywódca Stanów Zjednoczonych przegrywa w sondażach w bezpośrednim starciu z Joe Bidenem, faworytem do nominacji Partii Demokratycznej, średnio o 6−8 pkt. proc.

Badania wykazują, że zawsze w przeszłości poparcie dla prezydentów rosło w obliczu sytuacji kryzysowych. Niektórzy przywódcy odnotowali większy wzrost, np. George W. Bush po atakach z 11 września cieszył się 90-proc. aprobatą społeczeństwa.


Pozostało jeszcze 83% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie