Rada Warszawy: Mieszkańcy protestują przeciwko podwyżkom cen za wywóz śmieci

27.02.2020, 17:39; Aktualizacja: 27.02.2020, 17:55
Na czwartkowej sesji rady Warszawy pojawiła się kilkuosobowa grupa protestujących przeciwko podwyżkom cen za wywóz śmieci, które – zgodnie z uchwałą rady – mają wejść w życie od marca tego roku. "Żądamy obniżenia opłat za wywóz śmieci i ich sposobu naliczania" – napisali protestujący w petycji do Rady Miasta i prezydenta Rafała Trzaskowskiego.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • Maria(2020-03-03 16:39) Zgłoś naruszenie 21

    I nikt nie wspomina ,że czynsz miesięczny za mieszkanie wzrósł o 55 zł miesięcznie ( wcześniej za śmieci płaciłam 10 zł a teraz 65 zł ) dla samotnej osoby jest to bardzo dużo. Znów ktoś pod siebie ustala przepisy.

    Odpowiedz
  • Maria(2020-03-03 16:24) Zgłoś naruszenie 80

    Przecież w jednym lokalu mieszkalnym może mieszkać jedna osoba jak i np. pięcioosobowa rodzina a mamy płacić taką samą kwotę podobnie jest w domach jednorodzinnych gdzie często mieszka jedna osoba jak i np.10 osób. To jest skandal i wyzyskiwanie osób samotnych

    Odpowiedz
  • Sławek(2020-03-02 13:33) Zgłoś naruszenie 51

    650% poprzedniej stawki to masakra!!! mieszkam sam i nie zacznę nagle produkować tyle śmieci co duża rodzina. :/ ktoś kto to wyliczał ma sieczkę zamiast mózgu!!!

    Odpowiedz
  • Zbigniew 1970(2020-03-01 10:17) Zgłoś naruszenie 51

    Uważam, że to bardzo nieuczciwe, że opłaty uzależnia się od gdzie kto mieszka A nie ile osób wytwarza nieczystości. Mieszkam na osiedlu domów w zabudowie szeregowej, gdzie w jednym budynku może mieszkać nawet 8 osób a w innym 2. Zastanawiam się jak poradzą sobie osoby starsze z kwotą OK 1100 zł rocznie.

    Odpowiedz
  • kasia(2020-03-01 09:50) Zgłoś naruszenie 41

    Jak nie wiadomo, o co chodzi...to wiadomo że jest to skok na kasę!Obrzydliwe to jest!

    Odpowiedz
  • melania(2020-02-29 15:13) Zgłoś naruszenie 81

    Dlaczego nie można naliczą opłat od osoby. Przecież to nie mieszkanie generuje śmieci a tylko ludzie.

    Odpowiedz
  • Gadzina(2020-02-29 15:01) Zgłoś naruszenie 12

    Czy kogoś naprawdę porąbało z tymi opłatami w oparciu o zużycie wody? Co ma woda do produkcji śmieci? Tylko od osoby powinno być, ale wiadomo, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ...

    Odpowiedz