Szczyt NATO w cieniu szantażu i impeachmentu. Turcja wzięła Polskę jako zakładnika w negocjacjach

autor: Maciej Miłosz, Zbigniew Parafianowicz28.11.2019, 07:47; Aktualizacja: 28.11.2019, 07:49
NATO

Turexit czy kompromis na jubileuszowym szczycie NATO? Przygotowania do 70. urodzin paktu przebiegają równolegle do testów rosyjskich systemów S-400 nad Ankarą, blokowania planów obrony Polski, nabierającej tempa procedury impeachmentu Donalda Trumpa i wywiadu prezydenta Francji, w którym ten wyraził wątpliwość w sens art. 5 traktatu waszyngtońskiego.źródło: ShutterStock

Turexit czy kompromis na jubileuszowym szczycie NATO? Przygotowania do 70. urodzin paktu przebiegają równolegle do testów rosyjskich systemów S-400 nad Ankarą, blokowania planów obrony Polski, nabierającej tempa procedury impeachmentu Donalda Trumpa i wywiadu prezydenta Francji, w którym ten wyraził wątpliwość w sens art. 5 traktatu waszyngtońskiego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (30)

  • StAAbrA (2019-11-30 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze jacyś chętni na przyjęcie Turcji do *Ujni ??? A może jeszcze , pro forma , arabów jakichś ??? - oczywiście i jednych i drugich , żeby parytetowa sprawiedliwość została zachowana .... Itd. ...

    Odpowiedz
  • xyz(2019-11-29 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    A może sułtan Erdogan zastosował się do rady pewnej "damy", dziś to już klasyka, że "... trzeba anulować, bo przegramy"... w domyśle anulować umowę z NATO. Na wschodzi gaz & ropa a na zachodzie tylko idea !!

    Odpowiedz
  • Dziadek wnuków(2019-11-29 09:44) Zgłoś naruszenie 02

    A więc śmiało można postawić tezę, że pan Erdogan jest propanstwowcem, natomiast antyunijny !? Czyli w przeciwieństwie do naszych dyplomatołków dba o interesy kraju. Cóż, w naszej Republice Banasiów ... tfu, bananowej, każdy dba o własną kieszeń - jak klasycy pokazali ; dom schadzek, duowieża, złoto sprowadzone z Anglii na potrzeby ... ? Właśnie, czyjej partii ?? Kto zgadnie na loda dostanie !!

    Odpowiedz
  • Darecki Lodz.(2019-11-29 09:43) Zgłoś naruszenie 10

    Kto nie jest z nami jest przeciwko nam. Turcja kupuje uzbrojenie od Rosji ? I dalej jest członkiem NATO ? To jest absurd. Turcja (członek NATO) odmawia walczyć po stronie Polski w przypadku ataku Rosji ? To jest bezpośrednie złamanie Art 5 NATO ("atak na jedno państwo członkowskie NATO jest atakiem na wszystkie państwa NATO"). Turcja powinna zostać wykluczona z NATO ze względu na zagrożenie przez Turcję całego NATO. Turcja jest w Azji (97% terytorium), a nie w Europie. Turcja jest muzułmańska (98%). Rosja i Turcja mają wspólne interesy i wspólnych konkurentów i kraj, który ogranicza ekspansje i Rosjii i Turcji (USA). Jeżeli Turcja oficjalnie mówi, że nie będzie walczyć przeciwko Rosji i zbroi się w Rosji, toTurcja nie powinna być w NATO. " Lepiej jest mieć prawdziwego wroga niż fałszywego przyjaciela".

    Odpowiedz
  • Jasnowidz(2019-11-29 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    Nostradamus dość dokładnie opisał tą sytuacje i tą która może nastąpić....

    Odpowiedz
  • Niestety ....(2019-11-28 20:18) Zgłoś naruszenie 33

    POLAK z miotu PIS mądry po szkodzie, a TUREK mądry … przed szkodą. No cóż kudy Guru PIS do Guru Turcji.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bert(2019-11-28 18:41) Zgłoś naruszenie 11

    wniosek jest jeden : 2-2,% na wojsko to grubo za mało ! W tym miejscu świata nie ma miejsca na słabego. To jak z Panem Wołodyjowskim, albo będą się nas bać albo będą się z nas śmiać.

    Odpowiedz
  • kaszub też dziadek(2019-11-28 17:28) Zgłoś naruszenie 32

    tak,tak. Polityk potrafi użyć samolotu nawet po to aby wyprowadzić psa na spacer. Takiego w pociągu nie spotkasz...oczywiście polityka.Przekonaj polityka aby nie łupił mieszkańców , albo zmuszał do pracy do 67 lat kobiety czy rolników . W życiu . Szybciej zajuma kasę z OFE niz to zrozumie. Szybciej sprzeda zachodnim sąsiadom cały przemysł stoczniowy..znaczy się do Kataru.

    Odpowiedz
  • Dziadek wnuków(2019-11-28 16:39) Zgłoś naruszenie 40

    Polityk - wbrew jego przypominającej człowieka postawie, osobiście nie zaliczył bym do homo erectus ! Moim zdaniem przyjęcie do sojuszu, stricte wojskowego, państwa o całkowicie odmiennej kulturze, a więc postrzegającego inaczej zasady społeczne, było wielką pomyłką. Dawno temu, jeszcze gdy była DDR i BRD spędziłem wiele lat w Karlsruhe, sporym mieście z niemieckim TK, gdzie była dzielnica turecka. Nie była rzecz jasna otoczona murem, ale prawie wszyscy mieszkańcy byli uciekinierami lub uchodżcami tureckimi. Strach tam było wejść za dnia, o zmroku zapomnieć. Nie chcę powiedzieć, że to byli ludzie gorsi, odrażający, ale jednak ja z nimi, a i oni zapewne ze mną nie moglibyśmy znależć nazbyt wiele wspólnych tematów. Ot, inne postrzeganie świata, i inne religie które nauczają - delikatnie pisząc - nieufności do innowierców. Dlatego jak na wstępie - to był błąd, ale spróbuj tu jeden z drugim przekonać do tej prawdy polityka ?! Do latania za darmo samolotami - przekonasz, a nawet nie musisz, do niszczenia prawa - jak poprzednio, także do hodowania kotów - jak najbardziej, ale do prawdy te stwory nie przekonasz !!

    Odpowiedz
  • ergo(2019-11-28 14:32) Zgłoś naruszenie 74

    nasze tegie glowy doprowadzily do tego ze jestesmy popychadlem Europy

    Odpowiedz
  • sigol(2019-11-28 13:43) Zgłoś naruszenie 66

    do widzenia Polsko, mamy oto skutki dobrej zmiany, Kaczyński ładnie nas wmanewrował

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • czy ten zamach stanu to nie była prowokacja(2019-11-28 13:07) Zgłoś naruszenie 81

    Do dziś nie mogę zapomnieć o tym przewrocie w Turcji. Jak nieudolnie i beznadziejnie był przeprowadzony. Coraz bardziej skłaniam się ku temu, że to sam Erdogan i jego poplecznicy przeprowadzili ten "niby zamach". Pamiętam te niemrawe akcje czołgów na jakimś moście bo można wtedy było odbierać programy tureckie na satelicie. Zakładam,że to była prowokacja (jak za sowieckich czasów w ZSRR) aby złapać zwykłych ludzi za "*****" i wprowadzać stopniowo "sułtanat".

    Odpowiedz
  • konrad(2019-11-28 12:19) Zgłoś naruszenie 64

    A co my na to? Największa armia NATO w Europie to z nami czy z Rosją sztamę trzyma Turcy potrafią się przytulić i do Trumpa i do Putina to może i My się do tej Rodziny zapiszmy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • -KL-(2019-11-28 10:19) Zgłoś naruszenie 131

    No cóż. Nasza dyplomacja powinna oficjalnie potępić operacje tureckie w Syrii, głośno rozważać pomoc wojskową dla Kurdów i z tej pozycji zacząć negocjacje z Turcją na temat wycofania ich veta.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pamiętliwy(2019-11-28 09:34) Zgłoś naruszenie 163

    Turcy - dlaczego szykujecie sobie wroga, zbyt pewni siebie jesteście? Zero kebabów, chałwy i samochodów z Turcji - może to ich przekona. Polak w 2020 roku na wakacje do Turcji nie pojedzie ....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • teddybear(2019-11-28 09:00) Zgłoś naruszenie 227

    Polska powinna brać przykład z Turcji jak należy dbać o własne interesy.

    Odpowiedz
  • kopi(2019-11-28 08:51) Zgłoś naruszenie 224

    Czas zrewidować swoją politykę wobec Turcji. Polska zawsze popierała jej wejście do UE. Na wzajemność ze strony Turcji nie ma co liczyć. A co do Kurdów to niech się Turcja uderzy w pierś. Kurdowie walczyli z terrorystami z ISIS w czasie kiedy Turcja miała to w nosie, a nawet - jak podnoszą niektórzy - tych terrorystów wspierała. Turcja staje się nieobliczalna i trzeba na nią uważać/

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ga7(2019-11-28 08:42) Zgłoś naruszenie 2410

    Po pierwsze. Bojkot turystyczny Turcji . Po drugie bojkot artykułów pochodzących z tego kraju. Po trzecie wprowadzenie cel zaporowych I drogich wiz dla obywateli Turcji.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz