statystyki

Co zrobi Tusk z Viktorem Orbánem?

autor: Dominik HéJj26.11.2019, 07:33; Aktualizacja: 26.11.2019, 07:46
Donald Tusk

Donald Tuskźródło: ShutterStock

Wbrew sygnałom premier Węgier nie opuści Europejskiej Partii Ludowej z własnej woli.

Premier Viktor Orbán w wywiadzie dla węgierskiego radia Kossuth po raz kolejny nawiązał do przyszłości rządzącego Fideszu w Europejskiej Partii Ludowej (EPP). Wyjdzie z niej, pozostanie czy zostanie wyrzucony?

Nie sposób było nie dostrzec nieobecności szefa węgierskiego rządu na szczycie EPP w Zagrzebiu 20–21 listopada. To na tym szeroko komentowanym kongresie centroprawicowej rodziny politycznej jej nowym szefem został Donald Tusk. W Chorwacji pojawiła się za to delegacja Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej, koalicjanta Fideszu, z wicepremierem Zsoltem Semjénem na czele.

Przyszłość Fideszu w EPP jeszcze przez kilkanaście tygodni nie będzie przedmiotem debaty. Członkostwo zostało zawieszone w marcu ze względu na przyjęte na Węgrzech prawodawstwo dotyczące m.in. uchodźców, organizacji pozarządowych czy losów finansowanego przez George’a Sorosa Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego. Nie bez znaczenia pozostały także kolportowane przez węgierski rząd nieprawdziwe informacje dotyczące Unii Europejskiej i jej urzędników. Jednak mimo zawieszenia ówcześni wiceprzewodniczący EPP z Fideszu nie utracili swoich stanowisk.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (4)

 • Inspektor Pracy(2019-11-26 10:00) Zgłoś naruszenie 41

  ,,,Tusk odpowiadając dlaczego nie startuje w Wyborach Prezydenckich stwierdził,że Jego popularność nie jest dobra gdyż będąc w rządzie przeprowadził trzy trudne reformy.!... Otóż Panie Tusk muszę pana wyprowadzić z błędu, Pan nie przeprowadził żadnych reform! --- lecz zwyczajnie w świecie wielokrotnie POtwornie cynicznie, okradał i skrzywdził wielu spracowanych ludzi. Najpierw wstecznie działająca z 2008r na 1998r Ustawą o Emeryturach POmostowych odbierającą prawa emerytalne Tym którzy mieli bardzo długi np. 23 lata staż pracy w tych warunkach a dającą Tym co mieli krótki staż art 4pkt4 np. tylko 15 lat takiej pracy lecz posiadali już 25 lat pracy ogólnie (jak ten drugi nowy warunek miał być podstawą praw? co się miało bardziej liczyć: ogólny staż na 1988r ,czy staż pracy w tych warunkach! .... Efektem tego tak wielu spracowanych długotrwale w takich szkodliwych warunkach nie dożywa obecnie emerytur , a i często byli też wcześniej wyrzucani z pracy za zły stan zdrowia bez prawa do renty ale to już inna opowieść. Kolejna pana "Reforma" to kolejne wydłużenie (nawet takim jak wyżej )- ogólnego tym razem stażu pracy do nowego Waszego wieku emerytalnego,- nawet do 52 lat pracy (nie licząc czasu ponadustawowego pracy co za Komuny było normą) i także faktu pracy w nieb warunkach dla Tych z Nas którzy rozpoczynali prace już w 15 roku życia.... A co powiedziałeś o wieku emerytalnym dla Policji?--co nie wydłuża się!?-tak się nie godzi - w trakcie gry,,,.!........dziwna ta Twoja etyka . No kolejna Wasza "Reforma to kolejna POdła cyniczna kradzież --kradzież tak zatrudnianym w części zasiłków pogrzebowych--nawet to Im ukradłeś. Pamiętaj za Tobą i przez Ciebie (Was) idzie śmierć Tych co tak kiedyś pracując nie dożywają lub dożywszy obecnego wieku żyją bardzo krótko,--przez Twoje "Reformy"" ...A to jest dopiero początek mojej opowieści o Twoich przestępstwach nazywanymi przez Ciebie "Reformami”...... Reformy to są wówczas jak takich jak Ty co w życiu nie napracowali się zmusza się do dłuższej pracy a spracowanych długim stażem i niebezpiecznymi warunkami wysyła na zasłużoną Emeryturę ale Ty nie znasz znaczenia pojęcia Reform. Dla Ciebie to słowo oznacza nic więcej jak kradzież lub "majtki". Jesteś zwyczajnie głupi!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Niestety(2019-11-26 07:59) Zgłoś naruszenie 22

  pogoncie tych spiskowcow z tej parti europejskiej orban to oszyust i dzban jak u nas pis

  Odpowiedz
 • Europejczyk(2019-11-26 14:11) Zgłoś naruszenie 00

  Donald Tusk jest zbyt wybitnym politykiem, zeby coś robić. Orban nie jest konkurencją dla niego osobiście, więc napuści na niego towarzyszy, których chciałby się pozbyć.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie