statystyki

Zjednoczona Prawica finalizuje negocjacje rządowe, a opozycja...

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak04.11.2019, 08:12; Aktualizacja: 04.11.2019, 08:13
PSL zaproponowało, by zorganizować prawybory wewnątrz… Europejskiej Partii Ludowej (z ang. EPP). Miałyby one wyłonić kandydata spośrod pretendentów wskazanych przez PO i PSL. Cel: zwiększenie szans w wyborach prezydenckich Władysława Kosiniaka-Kamysza.

PSL zaproponowało, by zorganizować prawybory wewnątrz… Europejskiej Partii Ludowej (z ang. EPP). Miałyby one wyłonić kandydata spośrod pretendentów wskazanych przez PO i PSL. Cel: zwiększenie szans w wyborach prezydenckich Władysława Kosiniaka-Kamysza.źródło: ShutterStock

...walczy o to, kto będzie miał najlepsze miejsce w blokach startowych w wyborach prezydenckich.

PSL zaproponowało, by zorganizować prawybory wewnątrz… Europejskiej Partii Ludowej (z ang. EPP). Miałyby one wyłonić kandydata spośród pretendentów wskazanych przez PO i PSL. Cel: zwiększenie szans w wyborach prezydenckich Władysława Kosiniaka-Kamysza.

– Wynika to z doświadczeń kampanii parlamentarnej, gdzie Kosiniak-Kamysz jako jedyny lider brał odpowiedzialność za cały projekt Koalicji Polskiej, wystartował we wszystkich debatach telewizyjnych, podczas gdy pozostałe ugrupowania prezentowały substytuty liderów – mówi DGP Piotr Zgorzelski z PSL. Przyznaje, że on jest autorem koncepcji prawyborów w ramach EPP. Pomysł został w zeszłym tygodniu przedstawiony Donaldowi Tuskowi, szefowi Rady Europejskiej. Ma szansę na zrealizowanie jedynie wtedy, gdy Tusk go poprze i jednocześnie sam nie zdecyduje się na start.

Wczoraj lider PSL zadeklarował nie tyle swoją kandydaturę, ile gotowość do startu. – Najpierw trzeba podjąć wysiłek budowy ruchu społecznego, który za taką kandydaturą stanie. Bardzo proszę wszystkich o wsparcie, jestem gotowy do debat, do dyskusji na opozycji o wyłonieniu kandydata – powiedział wczoraj prezes PSL przy grobie Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie