statystyki

Zjednoczona Prawica finalizuje negocjacje rządowe, a opozycja...

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak04.11.2019, 08:12; Aktualizacja: 04.11.2019, 08:13
PSL zaproponowało, by zorganizować prawybory wewnątrz… Europejskiej Partii Ludowej (z ang. EPP). Miałyby one wyłonić kandydata spośrod pretendentów wskazanych przez PO i PSL. Cel: zwiększenie szans w wyborach prezydenckich Władysława Kosiniaka-Kamysza.

PSL zaproponowało, by zorganizować prawybory wewnątrz… Europejskiej Partii Ludowej (z ang. EPP). Miałyby one wyłonić kandydata spośrod pretendentów wskazanych przez PO i PSL. Cel: zwiększenie szans w wyborach prezydenckich Władysława Kosiniaka-Kamysza.źródło: ShutterStock

...walczy o to, kto będzie miał najlepsze miejsce w blokach startowych w wyborach prezydenckich.

PSL zaproponowało, by zorganizować prawybory wewnątrz… Europejskiej Partii Ludowej (z ang. EPP). Miałyby one wyłonić kandydata spośród pretendentów wskazanych przez PO i PSL. Cel: zwiększenie szans w wyborach prezydenckich Władysława Kosiniaka-Kamysza.

– Wynika to z doświadczeń kampanii parlamentarnej, gdzie Kosiniak-Kamysz jako jedyny lider brał odpowiedzialność za cały projekt Koalicji Polskiej, wystartował we wszystkich debatach telewizyjnych, podczas gdy pozostałe ugrupowania prezentowały substytuty liderów – mówi DGP Piotr Zgorzelski z PSL. Przyznaje, że on jest autorem koncepcji prawyborów w ramach EPP. Pomysł został w zeszłym tygodniu przedstawiony Donaldowi Tuskowi, szefowi Rady Europejskiej. Ma szansę na zrealizowanie jedynie wtedy, gdy Tusk go poprze i jednocześnie sam nie zdecyduje się na start.

Wczoraj lider PSL zadeklarował nie tyle swoją kandydaturę, ile gotowość do startu. – Najpierw trzeba podjąć wysiłek budowy ruchu społecznego, który za taką kandydaturą stanie. Bardzo proszę wszystkich o wsparcie, jestem gotowy do debat, do dyskusji na opozycji o wyłonieniu kandydata – powiedział wczoraj prezes PSL przy grobie Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie