statystyki

Wyrok w sprawie frankowiczów. W bankach za wcześnie na rezerwy na „duży TSUE”

autor: Łukasz Wilkowicz29.10.2019, 08:07; Aktualizacja: 29.10.2019, 08:07
Kilka tygodni, jakie minęły od orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE, to za mało, by ocenić jego wpływ na przyszłe wyniki finansowe.

Kilka tygodni, jakie minęły od orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE, to za mało, by ocenić jego wpływ na przyszłe wyniki finansowe.źródło: ShutterStock

Kilka tygodni, jakie minęły od orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE, to za mało, by ocenić jego wpływ na przyszłe wyniki finansowe.

Millennium jako pierwszy spośród polskich banków przedstawił wyniki finansowe za III kwartał. Nie uwzględniają one potencjalnego wpływu niekorzystnego dla sektora rozstrzygnięcia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczącego walutowych kredytów hipotecznych.

– Orzeczenie miało miejsce 3 października. Nie było czasu na ocenę. Być może nastąpi to w wynikach IV kwartału – mówił na spotkaniu z dziennikarzami Fernando Bicho, odpowiedzialny za finanse Millennium. Zwracał przy tym uwagę na okoliczności, które utrudniają „wycenę” orzeczenia TSUE. – To była odpowiedź na cztery pytania dotyczące konkretnej sprawy, ale nie wyrok w tej sprawie. My od 3 października nie mieliśmy żadnego prawomocnego rozstrzygnięcia w sprawach frankowych. Mieliśmy jeden negatywny werdykt, ale w I instancji – dodał Bicho.

Przedstawiciele Millennium, który w końcu września miał w portfelu walutowe hipoteki o wartości przekraczającej 15 mld zł, sugerowali, że w przyszłości w sprawach frankowych może czekać nas jeszcze niejeden zwrot akcji. – Spodziewamy się, że w ciągu najbliższych lat do TSUE będą kierowane kolejne pytania i będą się pojawiać kolejne opinie dotyczące pozycji stron, działań, konsekwencji – mówił prezes Joao Bras Jorge.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • mDziad(2019-10-30 08:11) Zgłoś naruszenie 41

    Obserwując postawę banków dochodzę do wniosku, że one nie chcą być uczciwe, nie chcą grać fair. One zrobią to co im się najbardziej opłaca. A póki co najbardziej opłaca im się ciągnąć kasę z klauzul zabronionych. Gdy ludzie zaczną składać pozwy zaproponują lipną ugodę. Reasumując trzeba iść do sądu!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie