statystyki

Strajk w Biedronce pod znakiem zapytania

autor: Patrycja Otto28.08.2019, 08:06; Aktualizacja: 28.08.2019, 08:06
Powodem jest niska frekwencja pracowników w referendum strajkowym. Plebiscyt potrwa jeszcze przez miesiąc.

Powodem jest niska frekwencja pracowników w referendum strajkowym. Plebiscyt potrwa jeszcze przez miesiąc.źródło: ShutterStock

Powodem jest niska frekwencja pracowników w referendum strajkowym. Plebiscyt potrwa jeszcze przez miesiąc.

Solidarność działająca w Biedronce za niewielkie zainteresowanie obwinia praco dawcę, który jak dotąd nie przekazał imiennej listy pracowników. Zdaniem związku skutecznie utrudniło to przeprowadzenie plebiscytu. Przedstawiciele „S” podkreślają, że lista nie została udostępniona mimo licznych wezwań i decyzji prezesa UODO nakazującej udostępnienie przez Jeronimo Martins danych osobowych pracowników.

– W związku z tym, że decyzja UODO nie jest prawo mocna, aktualnie analizujemy dalsze kroki w tej sprawie. Jednocześnie zaznaczamy, że na bieżąco jesteśmy w dialogu ze wszystkimi działającymi w naszej firmie związkami zawodowymi, w tym także związku Solidarność, który uczestniczy w komisjach socjalnych i bhp, a w czerwcu br. brał udział w spotkaniu wraz z pozostałymi organizacjami związkowymi – komentuje biuro prasowe Jeronimo Martins.

Andrzej Ossowski, adwokat z Kancelarii Prawnej Andrzej Ossowski, twierdzi, że decyzja UODO jest ostateczna, co oznacza, że nie ma od niej odwołania. – Jeronimo Martins może jednak złożyć skargę do sądu administracyjnego. A to oznacza, że na finał sprawy trzeba będzie poczekać przynajmniej pół roku. Chyba że sprawa trafi do NSA, wówczas rozpatrzenie skargi może potrwać nawet dwa lata – tłumaczy.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie