statystyki

Zbliżenie z Putinem na czas wyborów. Niemiecka chadecja postuluje zniesienie sankcji wobec Rosji

autor: Łukasz Grajewski05.08.2019, 07:36; Aktualizacja: 05.08.2019, 07:36
Głośne postulaty Kretschmera mają doprowadzić do tego, że chociaż część z nich pozostanie przy CDU. A walka toczy się o każdy głos, bo w ostatnich sondażach w Saksonii obie partie otrzymują poparcie ok. 25 proc. wyborców. W poprzednich wyborach landowych w 2014 r. CDU otrzymało niemal 40 proc. głosów.

Głośne postulaty Kretschmera mają doprowadzić do tego, że chociaż część z nich pozostanie przy CDU. A walka toczy się o każdy głos, bo w ostatnich sondażach w Saksonii obie partie otrzymują poparcie ok. 25 proc. wyborców. W poprzednich wyborach landowych w 2014 r. CDU otrzymało niemal 40 proc. głosów.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: MAURIZIO BRAMBATTI

Niemiecka chadecja przed elekcją we wschodnich landach walczy o wyborców z populistyczną AfD. I postuluje zniesienie sankcji wobec Rosji.

Już za cztery tygodnie, 1 września, w Saksonii i Brandenburgii odbędą się wybory do regionalnych parlamentów. 27 października swoje władze w regionie będą wybierać mieszkańcy Turyngii. Wybory w trzech wschodnich landach mają symboliczne znaczenie. Odbywają się 30 lat po zburzeniu Muru Berlińskiego, po którym nastąpiło zjednoczenie kraju.

Najnowsze sondaże wskazują, że Alternatywa dla Niemiec (AfD), populistyczna i antyimigrancka partia założona w 2013 r., w nadchodzących wyborach ma szansę na potrójne zwycięstwo. Pierwszy rezultat jesienią nie będzie automatycznie oznaczał przejęcia władzy w landach. Wszystkie pozostałe partie na niemieckiej scenie politycznej odrzucają bowiem możliwość współrządzenia z AfD. Ale wyborczy sukces „niebieskich” może mieć poważne konsekwencje dla całego kraju, który przygotowuje się na polityczną emeryturę kanclerz Angeli Merkel.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Mam też by barter pasował(2019-08-05 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    Kupujemy z Rosji gaz i węgiel za miliardy Dolarów. A Rosja w Polsce nie wydaje nawet 1 Centa. Mam też potrzebna równowaga.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie