statystyki

PO szykuje się na ewentualność samodzielnego startu w wyborach

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki15.07.2019, 08:15; Aktualizacja: 15.07.2019, 08:15
Kluczowy może być ten tydzień. PO układa listy wyborcze, zarząd PO może podjąć decyzje o uruchomieniu wewnętrznego wyborczego kalendarza.

Kluczowy może być ten tydzień. PO układa listy wyborcze, zarząd PO może podjąć decyzje o uruchomieniu wewnętrznego wyborczego kalendarza.źródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Wyższe płace, pakiet zdrowotny, związki partnerskie, edukacja, ekologia, praworządność, obligatoryjne referenda i emerytura plus na stałe – to program PO na wybory.

Zestawienie pomysłów Platformy, ale także sposób podania pokazuje, że partia Grzegorza Schetyny szykuje się na ewentualność samodzielnego startu w wyborach. – Nasza misja to pracować dla ludzi nawet kosztem politycznych sojuszy. Dlatego proponujemy Polakom koalicję i partnerstwo ludzi dobrej woli, którzy gotowi są ciężko pracować na rzecz obywateli, nie oczekując nic w zamian – mówił w sobotę lider PO.

Oficjalnie oferta, jaka leży na stole, to nadal szeroka opozycyjna koalicja. Ale jak wynika z rozmów z politykami PO, jeśli nie będzie porozumienia z PSL, biorą oni pod uwagę samodzielny start z uzupełnieniem list politykami lewicy. – Bez PSL ciężko wchodzić w sojusz tylko z SLD – podkreślają nasi rozmówcy. Decyzje mają zapaść szybko, bo widać, że opozycja zaczyna tracić dystans do PiS, który kandydatów na posłów wysłał już w teren.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • czytelnik(2019-07-15 09:34) Zgłoś naruszenie 10

    skoro PO sama się szykuje do wyborów, to co na tym zdjęciu robi LUbnaure, czyżby już PO połknęła .N

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie