statystyki

PO szykuje się na ewentualność samodzielnego startu w wyborach

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki15.07.2019, 08:15; Aktualizacja: 15.07.2019, 08:15
Kluczowy może być ten tydzień. PO układa listy wyborcze, zarząd PO może podjąć decyzje o uruchomieniu wewnętrznego wyborczego kalendarza.

Kluczowy może być ten tydzień. PO układa listy wyborcze, zarząd PO może podjąć decyzje o uruchomieniu wewnętrznego wyborczego kalendarza.źródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Wyższe płace, pakiet zdrowotny, związki partnerskie, edukacja, ekologia, praworządność, obligatoryjne referenda i emerytura plus na stałe – to program PO na wybory.

Zestawienie pomysłów Platformy, ale także sposób podania pokazuje, że partia Grzegorza Schetyny szykuje się na ewentualność samodzielnego startu w wyborach. – Nasza misja to pracować dla ludzi nawet kosztem politycznych sojuszy. Dlatego proponujemy Polakom koalicję i partnerstwo ludzi dobrej woli, którzy gotowi są ciężko pracować na rzecz obywateli, nie oczekując nic w zamian – mówił w sobotę lider PO.

Oficjalnie oferta, jaka leży na stole, to nadal szeroka opozycyjna koalicja. Ale jak wynika z rozmów z politykami PO, jeśli nie będzie porozumienia z PSL, biorą oni pod uwagę samodzielny start z uzupełnieniem list politykami lewicy. – Bez PSL ciężko wchodzić w sojusz tylko z SLD – podkreślają nasi rozmówcy. Decyzje mają zapaść szybko, bo widać, że opozycja zaczyna tracić dystans do PiS, który kandydatów na posłów wysłał już w teren.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • czytelnik(2019-07-15 09:34) Zgłoś naruszenie 10

    skoro PO sama się szykuje do wyborów, to co na tym zdjęciu robi LUbnaure, czyżby już PO połknęła .N

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie