Sprawa Kozłowskiej. Laboratorium państwowej tandety

autor: Zbigniew Parafianowicz, Bartek Godusławski25.06.2019, 07:03; Aktualizacja: 25.06.2019, 08:49
Ludmyła Kozłowska

Ludmyła Kozłowskaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Adam Stepien Agencja Gazeta

DGP dysponuje pełną wersją raportu mołdawskiej komisji śledczej w sprawie Fundacji Otwarty Dialog. Z dokumentu wynika, że Polska mogła współpracować w sprawie FOD z – kontrolowanymi przez oligarchę Vladimira Plahotniuca – służbami specjalnymi w tym kraju. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak władzę w Mołdawii przejęła przed dwoma tygodniami – popierana przez Unię Europejską i USA – opozycja. Premierem została Maia Sandu, a wicepremierem Andrei Năstase, którzy znają Kozłowską i obok niej byli głównymi celami ataku komisji śledczej

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (29)

  • sos(2019-06-25 08:08) Zgłoś naruszenie 2438

    Następna święta demokratka prześladowana przez PiS. Jak dla mnie mocno przykrótki artykuł. Proponuję jeszcze ze trzy strony. Persona tak ważna , że się jej należy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Mecenas(2019-06-25 08:32) Zgłoś naruszenie 2626

    czyli, 30 latka, nie wiadomo przez kogo finansowana, niepracująca, może "trząść" państwem nazwanym przez ministra w rządzie Platformy Obywatelskiej "państwem teoretycznym"......,,

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • o(2019-06-25 08:33) Zgłoś naruszenie 2620

    pupilka UE, ciekawe dlaczego?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wnerw(2019-06-25 08:44) Zgłoś naruszenie 3611

    Znowu okazuje się że polskie państwo i jego służby są z dykty i paździerzu. Smutne to :(

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Analityk(2019-06-25 09:00) Zgłoś naruszenie 135

    A na temat ustaleń wywiadu angielskiego ani słowa. Czyżby Albion został zdobyty przez PIS?

    Odpowiedz
  • abacab(2019-06-25 09:26) Zgłoś naruszenie 273

    W Polsce od jakiegoś czasu nie funkcjonują służby specjalne, wywiad i kontrwywiad. Jest to stan bezpośredniego zagrożenia dalszego bytu państwowego Polski.

    Odpowiedz
  • Daria(2019-06-25 10:32) Zgłoś naruszenie 273

    Zastanawiam się kto jeszcze pracuje w polskim wywiadzie mając na uwadze jak chętnie państwo polskie ujawnia tożsamość swoich tajnych funkcjonariuszy. Chyba tylko desperaci, mitomani i nieudacznicy. Jakość pracy tej zbieraniny amatorów jest porażająca.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • remek(2019-06-25 10:47) Zgłoś naruszenie 2111

    To jasne, że PiS jest agendą Putina.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anglik(2019-06-25 11:01) Zgłoś naruszenie 1619

    Do swojego domu wpuszczam kogo chcę i wara od tego lewakom z UE.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kiper(2019-06-25 11:51) Zgłoś naruszenie 1511

    "Premierem została Maia Sandu, a wicepremierem Andrei Năstase, którzy znają Kozłowską". Aha, czyli ci będą szczerzy, bo "znają" Kozłowską

    Odpowiedz
  • Anna(2019-06-25 13:35) Zgłoś naruszenie 1210

    PiS = Prezes i Sługi. A sługi nigdy nie pracują tak jak należy, bo nie mają własnych ambicji, motywacji, własnych pomysłów - tylko siedzą i czekają co im Pan karze. Tylko ludzie wolni i niezależni potrafią naprawdę angażować się w swoją pracę.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ~sceptyk(2019-06-25 13:40) Zgłoś naruszenie 74

    Czas na zmiany w UE, albo razem albo każdy sobie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prezes(2019-06-26 10:16) Zgłoś naruszenie 02

    POLSKA to dobry kraj wszyscy kradna i nkt nie jest pociagnienty do zwrotu kradzionego a tak fundacje to najlepsze pralnie gdze wychodza czyste pienadze

    Odpowiedz
  • Zbig(2019-06-26 20:35) Zgłoś naruszenie 01

    Służby... służbom... i co tam jeszcze mamy? Wypuszczono służby na poszukiwanie i nic nie znaleziono, sąd nic nie znalazł - ale MY swoje wiemy?! Czy to nie przypomina starej bolszewickiej recepty: "Dajcie człowieka, a paragraf się znajdzie"? Swoje przekonania możemy schować do kieszeni, i lepiej tak róbmy, bo następnym razem my sami możemy stać się obiektem podobnej nagonki. Twardych dowodów brak, ale opinia publiczna żąda "Powiesić - a jak okażę się niewinny, to się go zrehabilituje".

    Odpowiedz