Ustawa o rehablitacji przypomina dzieło Frankensteina. 30 lat zmian w systemie pomocy osobom niepełnosprawnym

autor: Hubert Rabiega02.06.2019, 09:00; Aktualizacja: 04.06.2019, 09:29
Według danych GUS populacja osób niepełnosprawnych w 2014 roku liczyła w Polsce 4,9 mln osób (Stan zdrowia ludności Polski w 2014 r).

Według danych GUS populacja osób niepełnosprawnych w 2014 roku liczyła w Polsce 4,9 mln osób (Stan zdrowia ludności Polski w 2014 r).źródło: ShutterStock

Zmiany zachodzące od 30 lat w kluczowych przepisach dotyczących wsparcia dla osób niepełnosprawnych stopniowo wdrażają w Polsce wypróbowane zachodnie wzorce. Kamieniem milowym o dużym znaczeniu była ratyfikacja Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Ustawa o rehabilitacji ma już prawie 22 lata i wymaga napisania od nowa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

 • bo(2019-06-05 09:30) Zgłoś naruszenie 00

  Pracuję 20 lat z osobami , które posiadają trzy stopnie róznych orzeczeń . Tych prawdziwie niepełnosprawnych jest 1% . Reszta to zdrowe osoby , ktore kupiły sobie renty , szczególnie stałe. Jako kadrowy w duzej firmie mogę duzo na ten temat powiedzieć, bo mam pełny obraz..Zeby zmieniać ustawę o rehabilitacji najpierw trzeba ustalić kto tak naprawdę jest osoba niepełnosprawną.bo na dzień dzisiejszy to jakieś kuriozum , ile wycieka pieniędzy na fałszywe renty , dofinansowania do wynagrodzeń i wiele innych przywilejów. A jeszcze większym kuriozum jest dofinansowanie do wynagrodzeń emerytów z pierwszą grupą. To ta grupa ma tyle zdrowia że mogą do śmierci pracować. Ciekawe kto z ustawodawców zrobił to pod siebie i kolegów., takich pracujących jest duzo , oczywiscie zdrowych.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • marecki(2019-06-05 08:51) Zgłoś naruszenie 02

  Pan prof.Kubicki nie zauważa sedna tematu: ustawa o rehabilitacji i inne choćby nie wiem jak pisane, same w sobie nie sprawią, że ON będą pracować, jeśli same tego nie będą chcieć. Z jednej strony ON to ludzie z ubytkami zdrowia, którzy winni się leczyć, z drugiej - państwo socjalne zachęca do bierności, z trzeciej POLITYKA i uwikłanie w nią ON, które wołając np. o 500+ tak po prawdzie nie proszą o to wsparcie tylko walczą o odsunięcie rządu PiS od władzy.

  Odpowiedz
 • Państwo(2019-06-05 08:19) Zgłoś naruszenie 21

  dba o niepełnosprawnych gorzej niż o zwierzęta.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • burak(2019-06-04 17:50) Zgłoś naruszenie 51

  Fundacje walczą ?ale dla siebie Integracja Pawłowskiego robiła - tez dla siebie . Lekarze narobili niepełnosprawnych na Komisjach ...przykład na kopercie dla niepełnosprawnych widzę zdrowe ręce zdrowe nogi nie wymaga szerszego stanowiska ale stoi znaczek ma . Kaleka na wózku ( przepraszam niepełnosprawny ) musi stanąć na wąskim miejscu i ma problemy z wyjściem . Mieliśmy Posłów na wózkach coś zmienili nic ? jest gorzej .W zakładach pracy ? chcą niepełnosprawnych ale na papierze bo PFRON da kasę ..itd.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Real boli(2019-06-04 14:32) Zgłoś naruszenie 14

  Może lewicowe kaleki niech dostają darmową eutanazję - każdemu wg jego wierzeń

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie