statystyki

Amber Gold to piramida finansowa

autor: Patryk Słowik21.05.2019, 07:32; Aktualizacja: 21.05.2019, 07:32
Nad sprawą Amber Gold równolegle pracowała sejmowa komisja śledcza.

Nad sprawą Amber Gold równolegle pracowała sejmowa komisja śledcza.źródło: ShutterStock

Marcin i Katarzyna P. są winni oszukania kilkunastu tysięcy osób. Na ile czasu trafią za kratki – dowiemy się prawdopodobnie za kilka miesięcy. Wyrok liczy 9 tys. stron, a sędzia musi go odczytać w całości.

Wczoraj chwilę po godz. 10 w gdańskim sądzie okręgowym rozpoczęło się odczytywanie wyroku w sprawie karnej Marcina i Katarzyny P., twórców piramidy finansowej Amber Gold. To, co już wiemy – są winni oszustwa, wprowadzenia klientów w błąd oraz prowadzenia działalności parabankowej bez zezwolenia. To, czego nie wiemy – jaki wyrok usłyszą (prokuratura żądała po 25 lat pozbawienia wolności). Procedura karna zmusza bowiem sędziego do odczytania całości dokumentu (9 tys. stron) co zajmie jeszcze ok. 3–4 miesięcy. I to przy założeniu, że sąd kilka razy w tygodniu będzie odczytywał kolejne fragmenty.

Wbrew pojawiającym się wczoraj w mediach komentarzom – to nie wybór sędziego.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2019-05-21 18:55) Zgłoś naruszenie 01

    Setki tzw. urzędników i tzw. funkcjonariuszy państwowych , przez setki tygodni , za setki milionów PLN nakradzionych obywatelom uskuteczniało dochodzeniowy cyrk PO to , by za kolejną kradzież hurtową - nie skazać (i nie wskazać) , swoich wieloletnich , kryminalnych wspólników .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie