Jak podsłuchać policję ochraniającą najważniejsze osoby w państwie? Wystarczy sprzęt za kilkaset złotych [NAGRANIA]

autor: Bartek Godusławski13.05.2019, 06:59; Aktualizacja: 13.05.2019, 10:40
Z meldunków policjantów można było się też dowiedzieć, od której strony Donald Tusk wjedzie na teren Uniwersytetu, o której godzinie i jakie ma później plany. Te nie były powszechnie znane, bo szef Rady Europejskiej wybierał się do siedziby „Gazety Wyborczej”. Przed jego przyjazdem jeden z funkcjonariuszy melduje: „Na Czerskiej (siedziba gazety – red.) nikogo nie ma, brak zagrożeń”.

Z meldunków policjantów można było się też dowiedzieć, od której strony Donald Tusk wjedzie na teren Uniwersytetu, o której godzinie i jakie ma później plany. Te nie były powszechnie znane, bo szef Rady Europejskiej wybierał się do siedziby „Gazety Wyborczej”. Przed jego przyjazdem jeden z funkcjonariuszy melduje: „Na Czerskiej (siedziba gazety – red.) nikogo nie ma, brak zagrożeń”.źródło: ShutterStock

Gdzie jest prezydent i jakie są plany jego przejazdu? Jaką drogą porusza się premier? I co robi Donald Tusk? Sprzętem wartym kilkaset złotych można posłuchać policję ochraniającą imprezy z udziałem najważniejszych osób w państwie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (19)

  • kutach(2019-05-12 21:58) Zgłoś naruszenie 201

    bo to nadal teoretyczne panstwo... popis

    Odpowiedz
  • adamk(2019-05-12 22:14) Zgłoś naruszenie 23

    gdzie są te nagrania?

    Odpowiedz
  • Zygi(2019-05-12 22:22) Zgłoś naruszenie 822

    Zacofanie po PO PSL i SLD

    Odpowiedz
  • Radiostacja(2019-05-13 06:34) Zgłoś naruszenie 87

    Panie autorze; podsluchiowanie sluzb bylo mozliwe ZAWSZE,nawet w PRL.Wystarczylo do tego dobre radio przenosne,chocby wiele modeli Grundig Satelitte ale takz enajrozmaitsze odbiorniki panasonic,Sony i wiel innych z rozbudowanymi zakresami fal krotkich Ludzie wcia zmaj ich mnostwo w mieszkaniach a i kupic mozna je bez trudu.o jakim wiec "sprzecie" tu mowimy??Kiedys modne bylo naprzyklad sluchanie rozmow pilotow z wieza kontroli ruchu na Okeciu.

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2019-05-13 09:06) Zgłoś naruszenie 111

    No to postawcie w jednym rzędzie wszystkie elementy bezpieczeństwa, od samolotu dla Vip-ów aż do środków łączności, i spójrzcie na nie wnikliwie. I co widzicie.? Samoloty są trzy, a łączność z PRL-u.! A czemu.? To proste. Samoloty są dla ich wygody, a łączność i bezpieczeństwo Państwa mają gdzieś...... 😁

    Odpowiedz
  • Po prostu gratulację!(2019-05-13 09:47) Zgłoś naruszenie 10

    Czyli wychodzi na to, że każdy dzieciak ma prawo BEZKARNIE podsłuchiwać Policję? Rozumiem, że jak Policja kupi nowe auto to jest temat na artykuł, ale pewien rodzaj zabezpieczeń to podstawy na których się nie oszczędza!! Zanim kupicie nowy samolot Prezydencki zajmijcie się bardziej "przyziemnym" tematem czyli szyfrowaniem transmisji radiowych. Wyjdzie taniej niż ewentualne "poszukiwania zakrojone na szeroką skalę"!

    Odpowiedz
  • Jacy wodzowie(2019-05-13 10:08) Zgłoś naruszenie 101

    ... taka policja.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-05-13 12:00) Zgłoś naruszenie 59

    Gazeta prawna??? Chyba gazeta bezprawna ! Już widzę jej wartość merytoryczną albowiem powyższym materiałem prasowym zostały wypełnione przesłanki popełnienia czynu zabronionego z Art 267 Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Greg(2019-05-13 12:35) Zgłoś naruszenie 81

    Każdy może słuchać częstotliwości służb. Przepisy mówią o tym, że kto udostępnia informację, nagrania zasłyszane na czestotliwosciach popełnia przestępstwo. Więc taka osoba która nagrała i przesłał w do redakcji nie bardzo wiedziała co robi.

    Odpowiedz
  • Romek(2019-05-13 13:09) Zgłoś naruszenie 40

    Jakie banialuki. TETRA również jest do podsłuchania, jak każdy radiowy system, Każdy algorytm szyfrujący ma słabe strony i jest do złamania. Kwestia czasu i mocy obliczeniowych i posiadanych pieniędzy. A to że praktycznie całe MSW chodzi jawną łącznością nieszyfrowaną, nawet kontrwywiadowczo jeżdżąc za ludźmi na tych samych kanałach od roku 89 to nic nowego...

    Odpowiedz
  • Polak głupi i po szkodzie(2019-05-13 16:44) Zgłoś naruszenie 71

    Cały czas państwo w teorii !! Tak jest od wieków, przez to swoje niechlujstwo trzykrotnie nas okradano z powierzchni, napadano i grabiono. Bo ten naród tylko w cuda lubi wierzyć, w moc ochrony nieznanego starca i fruwających aniołków-stróży, a prawda jest taka że tylko praca jest zbawieniem na lepsze jutro.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ikar wiejski(2019-05-13 16:58) Zgłoś naruszenie 50

    Panie Kpiarz-u ... Nieprawda, samoloty i inne aeroplany to nie są przedmioty zakupione ku ich zadowoleniu, to są nośniki ich smutku i pamięci po tragicznym zdarzeniu pamiętnego roku !! Tak jak noszą na szyjach ciężki od złota symbol smutku sprzed dwóch tyś. lat, tak ONI tymi płatowcami pokazują polakom-szarakom ; patrzcie jak czcimy pamięć innych !!! Ot co, tylko tyle i aż tyle ....

    Odpowiedz
  • elo(2019-05-13 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    Winni są Ci, którzy zadecydowali o wprowadzeniu analogu na taką okoliczność skoro jest w warszawie tetra z szyfrowaniem (dość słabym, ale jest), poza tym z tego co wiadomo udostępnianie nagrań służb jest karalne i skoro ma być rażącym błędem policji wprowadzenie analogu na zabezpieczeniu takiego wydarzenia to również trzeba sobie powiedzieć, że jest i również rażącym błędem policji wypuszczenie takiej informacji do mediów (mnóstwo afer z rozbijaniem radiowozów nie ujrzało światła dziennego itp), a takie bzdury ujrzały zamiast pociągnąć do odpowiedzialności wiadomą osobę, bo przecież nie jest to tajemnicą kto to wysłał. Poza tym zajrzeć trzeba ile na to już poszło pieniędzy, a ile jeszcze pójdzie, a można by było zrobić jeden jednolity system zamiast 3, poszło by zdecydowanie mniej pieniędzy i z czasem by wyszło tak, że tego artykułu by nie było, bo już dawno by był uniemożliwiony nasłuch, a tak na marginesie od dawna jest to możliwe i służby o tym doskonale wiedzą więc nic nowego.

    Odpowiedz
  • baju, baju....(2019-05-13 21:17) Zgłoś naruszenie 02

    99,99% przekazu to przekaz szyfrowany po łączach izolowanych lub LTE. Ale pozostawienie Służb poza ustawą o cyberbezpieczeństwie zaś wodociągi i dostawcy pizzy są zaliczani do owych podmiotów objętych ustawą

    Odpowiedz
  • funfel(2019-05-14 07:50) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Kłosek ma chyba większa wiedzę o hodowli kotów perskich niż o systemach zabezpieczeń transmisji radiowych. http://www.zamekyale.pl/PL/kontakt.htm

    Odpowiedz
  • Nawet(2019-05-15 09:38) Zgłoś naruszenie 20

    nie kilkaset. Wystarczy trochę oleju w głowie a nie konfetti.

    Odpowiedz