We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w Warszawie lub w powiatach: grodziskim, legionowskim, nowodworskim, otwockim, piaseczyńskim, pruszkowskim, warszawskim zachodnim i wołomińskim.
Okręg nr 4 obejmuje część województwa mazowieckiego, tj. m.st.Warszawa oraz 8 powiatów: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński.
Lista nr 1 – Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Naradowcy
- Krzysztof Bosak - działacz społeczny
- Jakub Kulesza- konsultant do spraw systemów teleinformatycznych
- Rafał Pazio - nauczyciel
- Sebastian Ross - przedsiębiorca
- Stanisław Krajski - wydawca
- Monika Piskorz - sprzedawca
- Marta Pamięta - specjalista ds. marketingu
- Zuzanna Krajewska - rzecznik prasowy
- Joanna Krzysztofik - anglista
- Marek Jakubiak – menadżer
Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia
- Robert Biedroń - politolog
- Joanna Scheuring-Wielgus - posłanka zawodowa
- Monika Płatek - nauczycielka akademicka
- Adam Traczyk - politolog
- Sylwia Buźniak - menedżer sprzedaży
- Anna Tarczyńska - radca prawny
- Filip Pelc - dziennikarz
- Jacek Kubiak – naukowiec, biolog
- Katarzyna Braiter - przedsiębiorca
- Krzysztof Gawkowski - nauczyciel akademicki
Lista nr 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejskiej - PO SLD PSL Nowoczesna Zieloni
- Włodzimierz Cimoszewicz – polityk
- Andrzej Halicki – ekonomista
- Kamila Gasiuk-Pihowicz – adwokat
- Danuta Huebner – nauczyciel
- Michał Boni - socjolog kultury
- Urszula Zielińska - kierowniczka do spraw marketingu
- Paweł Pudłowski – ekonomista
- Edyta Kalata – pedagog
- Anna Brzezińska- pedagog
- Władysław Bartoszewski - nauczyciel akademicki
Lista nr 4 – Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości
- Jacek Saryusz-Wolski - nauczyciel akademicki
- Henryk Czarnecki Ryszard - historyk
- Konstanty Radziwiłł - lekarz
- Anita Czerwińska - prawnik
- Zbigniew Gryglas - parlamentarzysta
- Ewa Tomaszewska - fizyk
- Andrzej Smirnow - nauczyciel akademicki
- Sebastian Kaleta - radca prawny
- Dominika Chorosińska - aktorka
- Małgorzata Wypych – prawnik
Lista nr 5 -Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, RSS
- Adrian Zandberg – programista
- Agata Nosal-Ikonowicz - edukator
- Urszula Kuczyńska - tłumacz
- Giedymin Wróblewski - choreograf
- Anna Tofil-Sławuszewska - logopeda
- Magdalena Agnieszka Biejat - socjolog
- Michał Mierzwa - zawodowy działacz organizacji politycznej
- Joanna Wicha - pielęgniarka
- Hubert Walczyński - ekonomista
- Anna Grodzka – psycholog
Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15
- Stanisław Tyszka - wykładowca akademicki
- Tomasz Rzymkowski - prawnik
- Paweł Tanajno - przedsiębiorca
- Agata Witkowska - zawodowy działacz organizacji pozarządowej
- Ewa Głowacka - przedsiębiorca
- Mariola Olszewska - nauczyciel
- Jarosław Modzelewski - przedsiębiorca
- Magdalena Wojakowska - specjalista ds. energii odnawialnej
- Borkowski Łukasz - dyrektor szkoły
- Jończyk Łukasz – adwokat
Lista nr 7 – Komitet Wyborczy Wyborców Polski Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski
- Robert Gwiazdowski - adwokat
- Ewa Czerwińska - przedsiębiorca
- Bartłomiej Steczowicz - menadżer
- Marcin Adamkiewicz - menadżer
- Zofia Melak - bibliotekarz
- Dunia Stańczuk - lektor języków obcych
- Wojciech Matyjasiak - ekonomista
- Bartłomiej Bekier student
- Dorota Sowińska-Kobelak - biegły rewident
- Bogdan Żmijewski – przedsiębiorca