statystyki

Czy Boeing straci po katastrofie?

autor: Jakub Kapiszewski14.03.2019, 07:40; Aktualizacja: 14.03.2019, 07:41
Boeing 737 MAX

Boeing 737 MAXźródło: ShutterStock

Globalna presja na Boeinga.

Amerykański producent samolotów wciąż czuje presję po tym, jak maszyna tej firmy rozbiła się w weekend w Etiopii. Przykład pierwszy z brzegu: koncern przełożył globalną premierę swojej najnowszej konstrukcji – modelu 777 – która miała się odbyć wczoraj. Nie ma to wpływu na portfel zamówień na ten model. To chyba najbardziej interesuje inwestorów, bo po nagłym spadku w poniedziałek (pierwsza sesja po katastrofie) kurs akcji firmy jest raczej stabilny i na otwarciu wczoraj wynosił 378,4 dol. I chociaż to ponad 40 dol. mniej niż przed katastrofą, to i tak udziały Boeinga są na rekordowym poziomie. Są droższe, niż były praktycznie przez cały 2018 r., o poprzednich latach nie wspominając.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • pilot(2019-03-14 09:56) Zgłoś naruszenie 10

    W amerykańskiej prasie pojawiły się już pierwsze techniczne diagnozy. Motory Maxa są wyposażone w wentylatory o średnicy 20,3 cm (8 cali) szersze niż w poprzednim modelu. Aby pomieścić większe silniki, „przenieśli je dalej do przodu i do góry” na skrzydle. A kiedy to zrobili, zmienili środek ciężkości. Te zmiany mogą spowodować, że nos samolotu wzbije się w powietrze. Byłby to nieoczekiwany problem dla każdego, kto jest zaznajomiony ze starszym 737, dlatego Boeing próbował aktywnie go zastąpić, instalując oprogramowanie na samolotach, które popchnęłyby nos samolotu z powrotem, gdy system wykrył coś złego. Boeing zapomniał powiedzieć o tym pilotom.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie