Rynek pracy, system emerytalny, edukacja. Komisja Europejska o wyzwaniach dla Polski

07.03.2019, 15:57; Aktualizacja: 07.03.2019, 16:08
Przedstawiciele Brukseli mówili o ogłoszonym w zeszłym tygodniu przez Komisję Europejską raporcie Country Report: Polska 2019.

Przedstawiciele Brukseli mówili o ogłoszonym w zeszłym tygodniu przez Komisję Europejską raporcie Country Report: Polska 2019.źródło: ShutterStock

Sytuacja Polski jest bardzo dobra, ale stoi przed nią kilka wyzwań, m.in. dotyczących rynku pracy, emerytur, edukacji, ochrony zdrowia - mówili w czwartek w Warszawie przedstawiciele Komisji Europejskiej. Zgadzamy się z opiniami KE - poinformował szef MIiR Jerzy Kwieciński.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • Edek(2019-03-07 20:55) Zgłoś naruszenie 41

    Na dzisiaj mam 61 lat i 44 lata pracy, w tym według starych przepisów 35 lat pracy w szczególnych warunkach. PO zabrała mi możliwość odejścia na emeryturę w wieku 60 lat ale nie przywróciła mi zdrowia. Obecnie udowadniam w sądzie że nie jestem nierobem w przeciwieństwie do tych co nie muszą pracować a emeryturę dostaną. To według PIS im się należy za ciężką pracę...Jak żyć w państwie prawa i sprawiedliwości.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy -opamietajcie sie(2019-03-07 20:38) Zgłoś naruszenie 11

    Na Osiedlu na którym mieszkam młodzi pijaczkowie (znam z garaży gdzie urzędują) nie mają pracy/nie chcą - bo darmochę dostają a spracowani, styrani robotnicy idą do pracy abyś PiS miał czym dzielić ...........Opamiętajcie sie. Nazwa prawo i Sprawiedliwość do czegoś zobowiązuje. --Po mojej korespondencji z panami Wrzodakiem i Nałęczem nawet Prezydent „ Bronisław Komorowski zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowadzają składki. To zazwyczaj ludzie starszej daty , w tym pracownicy fizyczni. Po "reformie 67" będą pracować dłużej niż osoby lepiej wykształcone, które wchodzą na rynek pracy później - tłumaczyła na łamach "Rzeczpospolitej" Irena Wóycicka, prezydencki doradca. - W ich przypadku można rozważać wprowadzenie stażu 40 lat opłacania składek jako kryterium przejścia na emeryturę przed ukończeniem 67. roku życia. W innym miejscu piszą:"Jak podkreśliła, intencją Kancelarii Prezydenta jest znalezienie rozwiązania, które pozwoli osobom o długim stażu pracy, które zaczęły pracę np. w wieku 18 lat i cały czas pracowały, przejść na emeryturę nieco wcześniej. "Aby skorzystać z nowej emerytury, trzeba było rozpocząć pracę przed ukończeniem 20 lat" - no cóż ,biedak nie chciał przyjąć do wiadomości że w tym kraju ludzie zaczynali prace składkową także w wieku 15 lat życia ,pracowali w szkodliwych i nieb warunkach pracy oraz w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dnia zamiennie wolnych..-ale nic już nie zdążył zrobić!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie