Członkowie koła poselskiego Teraz! chcą współpracy z klubem poselskim Nowoczesna i rekomendują utworzenie "federacyjnego klubu poselskiego Teraz Nowoczesna". O uchwale koła w tej sprawie poinformował w poniedziałek lider Teraz! Ryszard Petru.

"Członkowie Koła Poselskiego Teraz! wyrażają wolę współpracy z Klubem Poselskim Nowoczesna i rekomendują utworzenie federacyjnego Klubu Poselskiego Teraz Nowoczesna. Do rozmów o połączeniu obu sił w parlamencie upoważniamy posłankę Joannę Scheuring-Wielgus. Oczekujemy podobnego gestu ze strony Klubu Poselskiego Nowoczesna" - czytamy w uchwale przekazanej w poniedziałek PAP.

"Głos zdrowego rozsądku i sprzeciwu wobec populizmu musi wybrzmieć mocno i jednoznacznie. Wierzę, że członkowie Klubu @Nowoczesna w duchu odpowiedzialności za stan państwa i gospodarki podejmą uchwałę o powołaniu federacyjnego Klubu TERAZ Nowoczesna" - napisał na Twitterze Petru.

Koło poselskie Teraz! tworzy trójka posłów, którzy odeszli z Nowoczesnej. Były lider tej partii, a obecnie szef partii Teraz! Ryszard Petru, a także posłanki Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt.

"W dobie populizmu i składania nieodpowiedzialnych propozycji gospodarczych przez kolejne ugrupowania polityczne, w szczególności PiS, konieczne jest lepsze wyartykułowanie poglądów liberalnych w debacie publicznej i w zbliżających się kampaniach wyborczych" - przekonują posłowie Teraz!.

Jak podkreślili w uchwale, "powołanie wspólnego Klubu Poselskiego Teraz Nowoczesna to ostatnia szansa na to, by liberalne wartości, sprzeciw wobec populizmu były bardziej słyszalne w debacie publicznej, a w szczególności w kampanii wyborczej".

Według nich "brak wspólnego działania doprowadzi do tego, że wartości liberalne staną się przystawkami w wielkiej uczcie populizmu".

Posłowie Teraz! zaproponowali, by pierwszym działaniem federacyjnego klubu poselskiego Teraz Nowoczesna było złożenie pakietu czterech projektów ustaw gospodarczych przygotowanych przez zespół ekspertów partii Teraz.

Jak poinformowali, przygotowane projekty ustaw zakładają: likwidację zakazu handlu w niedzielę, obniżenie składki ZUS dla przedsiębiorców do 500 zł, ograniczenie 500+ w dotychczasowej postaci dla osób zamożnych oraz zniesienie abonamentu RTV.