statystyki

Konflikt na linii Birgfellner – Kaczyński

autor: Tomasz Żółciak12.02.2019, 07:37; Aktualizacja: 12.02.2019, 07:39
Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner, który omawiał z Jarosławem Kaczyńskim kwestię budowy wieżowca przy ul. Srebrnej, został wczoraj przesłuchany w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej.

Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner, który omawiał z Jarosławem Kaczyńskim kwestię budowy wieżowca przy ul. Srebrnej, został wczoraj przesłuchany w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Niewykluczona dymisja Kazimierza Kujdy ze stanowiska szefa NFOŚiGW.

Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner, który omawiał z Jarosławem Kaczyńskim kwestię budowy wieżowca przy ul. Srebrnej, został wczoraj przesłuchany w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej. Towarzyszyli mu dwaj pełnomocnicy – Roman Giertych i Jacek Dubois. Austriak, spowinowacony z Kaczyńskim, domaga się od spółki Srebrna (powiązanej z Jarosławem Kaczyńskim i jego najbliższym środowiskiem) opłacenia faktury za wykonane usługi.

Na temat tej sprawy po raz pierwszy od opublikowania przez „GW” nagrań z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i Geralda Birgfellnera głos zabrał sam lider Prawa i Sprawiedliwości. Zrobił to na łamach tygodnika „Sieci”.

Przekonuje w nim, że uzyskał jednogłośną zgodę władz Instytutu Lecha Kaczyńskiego (który ma większość udziałów w Srebrnej) na prowadzenie rozmów i ewentualne zawarcie umowy na budowę dwóch wieżowców w Warszawie. Podkreślił, że nie ma związku między kierowaną przez niego partią a fundacją. – To są dwie oddzielne instytucje. Owszem, jestem obecny w jednej i drugiej, ale relacji formalnych nie ma – stwierdził Jarosław Kaczyński i dodał, że próby oceniania tego przez pryzmat łamania przepisów ustawy o partiach politycznych są „bezczelną manipulacją”.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (8)

 • o(2019-02-12 09:23) Zgłoś naruszenie 41

  bicia piany ciąg dalszy

  Odpowiedz
 • xyz(2019-02-12 08:13) Zgłoś naruszenie 43

  Z wywiadu z jednym z pełnomocników austriackiego biznesmena w TVN 24 wynika że dowodów na oszustwo wielkiej wartości to nie mają. Pierwszą i najważniejszą przesłanką tego przestępstwa jest zamiar, a to niezwykle trudno jest dowieść. Pan pełnomocnik wspominał jedynie o projektach umów bądż umowy do podpisania których nie dochodziło. Czy te projekty mają jakąś wartość dowodową. Watpię.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wisła(2019-02-12 09:18) Zgłoś naruszenie 41

  przecież to nie o oszustwo chodzi.... to jest jeden wielki szwindel od czasów Pana Zalewskiego, który jako jedyny został poświęcony

  Odpowiedz
 • loki(2019-02-12 09:05) Zgłoś naruszenie 30

  Niewykluczona dymisja Kazimierza Kujdy ze stanowiska szefa NFOŚiGW Jezeli IPN ma na niego dowodyto o wspolpracy z SB powinni go zdymisjonować natychmiast z zakazem zajmowania stanowisk w administracji panstwowej dozywotnio i lata w ktorych to robil zaliczyc jako zero do emerytury . Powinna byc poprawka do ustawy dezubekizacyjnej dotyczaca takich ludzi

  Odpowiedz
 • gawnoburza w szklance wody(2019-02-12 19:52) Zgłoś naruszenie 10

  bicie piany o jakieś plany austriaka... co coś tam sklecił bez Umowy

  Odpowiedz
 • Bert(2019-02-12 20:40) Zgłoś naruszenie 00

  Konflikt, szanowne pismaki, to jest wtedy np., jak mamy sprzeczne interesy. W tej sprawie nie ma żadnego interesu, nie mówiąc o tym, żebyły co najmniej dwa sprzeczne. Jest zarzut Austriaka do prokuratury nie poparty niczym, żadnej umowy, żadnych udokumentowanych kosztów, żadnej faktury, którą można by za taką uznać. Zresztą z takimi dowodami idzie się do sądu cywilnego a nie na policję. Słowem, Austriak idzie na medialny rympał-show, podtrzymywany z jednej strony przez giertycha z drugiej przez dibouis i nakręcany przez GWno.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie