statystyki

Konflikt na linii Birgfellner – Kaczyński

autor: Tomasz Żółciak12.02.2019, 07:37; Aktualizacja: 12.02.2019, 07:39
Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner, który omawiał z Jarosławem Kaczyńskim kwestię budowy wieżowca przy ul. Srebrnej, został wczoraj przesłuchany w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej.

Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner, który omawiał z Jarosławem Kaczyńskim kwestię budowy wieżowca przy ul. Srebrnej, został wczoraj przesłuchany w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Niewykluczona dymisja Kazimierza Kujdy ze stanowiska szefa NFOŚiGW.

Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner, który omawiał z Jarosławem Kaczyńskim kwestię budowy wieżowca przy ul. Srebrnej, został wczoraj przesłuchany w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej. Towarzyszyli mu dwaj pełnomocnicy – Roman Giertych i Jacek Dubois. Austriak, spowinowacony z Kaczyńskim, domaga się od spółki Srebrna (powiązanej z Jarosławem Kaczyńskim i jego najbliższym środowiskiem) opłacenia faktury za wykonane usługi.

Na temat tej sprawy po raz pierwszy od opublikowania przez „GW” nagrań z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i Geralda Birgfellnera głos zabrał sam lider Prawa i Sprawiedliwości. Zrobił to na łamach tygodnika „Sieci”.

Przekonuje w nim, że uzyskał jednogłośną zgodę władz Instytutu Lecha Kaczyńskiego (który ma większość udziałów w Srebrnej) na prowadzenie rozmów i ewentualne zawarcie umowy na budowę dwóch wieżowców w Warszawie. Podkreślił, że nie ma związku między kierowaną przez niego partią a fundacją. – To są dwie oddzielne instytucje. Owszem, jestem obecny w jednej i drugiej, ale relacji formalnych nie ma – stwierdził Jarosław Kaczyński i dodał, że próby oceniania tego przez pryzmat łamania przepisów ustawy o partiach politycznych są „bezczelną manipulacją”.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (8)

 • o(2019-02-12 09:23) Zgłoś naruszenie 41

  bicia piany ciąg dalszy

  Odpowiedz
 • xyz(2019-02-12 08:13) Zgłoś naruszenie 43

  Z wywiadu z jednym z pełnomocników austriackiego biznesmena w TVN 24 wynika że dowodów na oszustwo wielkiej wartości to nie mają. Pierwszą i najważniejszą przesłanką tego przestępstwa jest zamiar, a to niezwykle trudno jest dowieść. Pan pełnomocnik wspominał jedynie o projektach umów bądż umowy do podpisania których nie dochodziło. Czy te projekty mają jakąś wartość dowodową. Watpię.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wisła(2019-02-12 09:18) Zgłoś naruszenie 41

  przecież to nie o oszustwo chodzi.... to jest jeden wielki szwindel od czasów Pana Zalewskiego, który jako jedyny został poświęcony

  Odpowiedz
 • loki(2019-02-12 09:05) Zgłoś naruszenie 30

  Niewykluczona dymisja Kazimierza Kujdy ze stanowiska szefa NFOŚiGW Jezeli IPN ma na niego dowodyto o wspolpracy z SB powinni go zdymisjonować natychmiast z zakazem zajmowania stanowisk w administracji panstwowej dozywotnio i lata w ktorych to robil zaliczyc jako zero do emerytury . Powinna byc poprawka do ustawy dezubekizacyjnej dotyczaca takich ludzi

  Odpowiedz
 • gawnoburza w szklance wody(2019-02-12 19:52) Zgłoś naruszenie 10

  bicie piany o jakieś plany austriaka... co coś tam sklecił bez Umowy

  Odpowiedz
 • Bert(2019-02-12 20:40) Zgłoś naruszenie 00

  Konflikt, szanowne pismaki, to jest wtedy np., jak mamy sprzeczne interesy. W tej sprawie nie ma żadnego interesu, nie mówiąc o tym, żebyły co najmniej dwa sprzeczne. Jest zarzut Austriaka do prokuratury nie poparty niczym, żadnej umowy, żadnych udokumentowanych kosztów, żadnej faktury, którą można by za taką uznać. Zresztą z takimi dowodami idzie się do sądu cywilnego a nie na policję. Słowem, Austriak idzie na medialny rympał-show, podtrzymywany z jednej strony przez giertycha z drugiej przez dibouis i nakręcany przez GWno.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie