MS: Patryk Jaki zawiadomił PK o możliwości popełnienia przestępstwa przez Roberta Nowaczyka

06.02.2019, 17:52; Aktualizacja: 06.02.2019, 19:06
Patryk Jaki

Jesienią 2018 r. do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął akt oskarżenia obejmujący wątki 15 reprywatyzowanych nieruchomości. Oskarżenie objęło dziewięć osób w tym m.in. Jakuba R., Roberta Nowaczyka i jego siostrę b. urzędniczkę resortu sprawiedliwości Marzenę K.źródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

Przewodniczący komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich i wiceszef MS Patryk Jaki złożył do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Roberta Nowaczyka przestępstwa składania fałszywych zeznań - poinformował w środę resort sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (5)

 • Bo usłyszał(2019-02-07 10:13) Zgłoś naruszenie 40

  nie to co chciał aż mu szuflada opadła.

  Odpowiedz
 • ABC (2019-02-07 00:26) Zgłoś naruszenie 81

  Jako podejrzany p.Nowaczyk nie miał obowiązku mówienia prawdy, więc nie sposób porównywać jego wyjaśnień złożonych w postępowaniu karnym z zeznaniami przed tą komisją. W przypadku drugiej kwestii - może wystarczyłoby przesłuchać Jakuba R., żeby twierdzenia o „parasolu” zweryfikować - p.Nowaczyk „mówił”, ze Jakub R. mu „powiedział”„ więc jeśliby ten drugi to potwierdził, to nie byłoby można myśleć, ze pierwszy zeznał nieprawdę. A opieranie zawiadomienia na tym, ze przewodniczący komisji zapytał o „dowód” jego istnienia i go nie uzyskał też jest raczej słabe, bo czy p.Jaki posiada jakies dowody, że takiego „parasola” nie było? Tak, że i tu, i tu - „kulą w płot”... Chyba prokuratorzy odmówią wszczęcia postępowania... Jeśli nie mają deficytów intelektualnych, czy jakieś inne względy nie będą nimi kierować - powinni to zrobić.

  Odpowiedz
 • gość(2019-02-07 00:10) Zgłoś naruszenie 40

  Dlaczego nic nie słychać o nowym projekcie ustawy reprywatyzacyjnej ? Ten dokument powinnien jak najszybciej być opracowany i uchwalony by zakończyć spory własnościowe w całej Polsce. Inne kraje dawno uregulowały te sprawy, tylko nie nasz kraj. Krzywda jaką doznali właściciele nieruchomości po zakończeniu II wojny światowej powinna być naprawiona. Ktoś, kto tego nie doświadczył nie ma pojęcia o gehennie jaką przeszli ci ludzie, wyrzucani na bruk z własnych domów rodzinnych.Dzisiaj dba się o wszystkich innych a zapomina się o tych , którzy walczyli za naszą Ojczyznę , by następne pokolenia mogły dostatnio żyć.

  Odpowiedz
 • Nijaki(2019-02-06 20:58) Zgłoś naruszenie 11

  jaki kapu s z klatki

  Odpowiedz
 • mordimer(2019-02-06 20:00) Zgłoś naruszenie 61

  a zastanowiłeś się chłoptasiu co będzie, kiedy odmówią wszczęcia albo - co pewniejsze - sąd akt oskarżenia wdepcze w ziemię? oj prezes to zapamięta...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie