Zalewska o wynagrodzeniach nauczycieli: W historii podwyżek nigdy nie było takich kwot

05.02.2019, 10:14; Aktualizacja: 05.02.2019, 10:48
Anna Zalewska

Anna Zalewskaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Maciek Jazwiecki Agencja Gazeta

Minister edukacji Anna Zalewska podkreśliła, że nauczyciele w historii podwyżek wynagrodzeń nigdy w tak krótkim czasie nie otrzymali takich kwot. "Jestem z tego bardzo dumna. Nadrabiamy dramatyczną zaległość, która powstała za naszych poprzedników" - dodała.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (40)

  • dżon(2019-02-12 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    "nie wyobrażam sobie..." słabą ma wyobraźnię - nasz pani minister...

    Odpowiedz
  • zzzzz(2019-02-10 19:49) Zgłoś naruszenie 40

    Ja proponuję podwyżkę dla Zalewskiej 120 zł , bo się wyróżnia .............

    Odpowiedz
  • Zuzia(2019-02-06 11:56) Zgłoś naruszenie 30

    Jolu czy 100-150 zł za nadgodziny to powód do wielkich emocji?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • takie fakty(2019-02-06 11:54) Zgłoś naruszenie 60

    PiS ma pieniadze na rozdawanie ludziom ale oszczedza na pracujacych nauczycielach.

    Odpowiedz
  • Przewrotna logika władzy(2019-02-06 11:45) Zgłoś naruszenie 190

    Szkoda, że nauczyciele są gorzej traktowani niż 500+ rozdawane na prawo i lewo. Grupa społeczna systematycznie niszczona finansowo i społecznie ma wychowywać i edukować POLSKIE DZIECI. Niepokojące dla Polaków są wartości i priorytety polskiej władzy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Brak podwyżek dla nauczycieli(2019-02-06 11:25) Zgłoś naruszenie 50

    Ciekawe komu -poza dyrektorami - wypłacone zostały podwyżki? Ewentualnie nagrody kilkadziesiąt tysięcy w MEN, ale to nie o to chodzi nauczycielom, żeby w związkach, zawodowych, ministerstwie i na stanowiskach dyrektorskich zarabiano więcej. Tak źle nauczyciele jeszcze nie zarabiali. Dotychczas pensja to była średnia krajowa, od kilku lat rządów PIS jesteśmy znacznie poniżej średniej! Podwyżka nie wyrówna nawet tej dysproporcji. widać, że MEN uczył polskiego; z matematyką chyba nie radzi sobie wogóle.

    Odpowiedz
  • sw(2019-02-06 10:36) Zgłoś naruszenie 40

    Wybitna..........kłamczucha. Kłamie nawet w nocy. Pasuje do prezesa.

    Odpowiedz
  • xyz(2019-02-06 09:11) Zgłoś naruszenie 20

    dlaczego gazeta usuwa moje komentarze bardzo nie ładnie

    Odpowiedz
  • Ola(2019-02-05 22:18) Zgłoś naruszenie 160

    Kłamczucha

    Odpowiedz
  • sas stary belfer(2019-02-05 21:15) Zgłoś naruszenie 210

    Zapomniał wół jak cielęciem był. Masakra. Widocznie jeszcze nie pracowała w szkole za Szanownego i szanowanego Pana Ministra Samsonowicza. Było jeszcze biednie, ale podwyżki i wyrównania były. A nie jak teraz. Niestety coraz gorszych ministrów ma polska szkoła. Na szczęście mam niedużo do emerytury i tylkko mogę współczuć młodszym koleżankom i kolegom. Miejmy nadzieję, że gorzej już nie będzie. Pozdrawiam

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kazcadu.a(2019-02-05 20:20) Zgłoś naruszenie 190

    75 100 zł premii otrzymała w ubiegłym roku minister edukacji narodowej Anna Zalewska (53 l.). To więcej niż roczna pensja nauczyciela dyplomowanego! - cytuję za SuperExpressem: https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/minister-z-gigantyczna-nagroda-a-nauczyciele-bez-podwyzek-aa-hg27-RoUw-sLBx.html Rzeczywiście takich kwot nigdy nie było. Czy to prawda, że to się Pani należało, Pani minister? Kompletnie mnie przy tym nie interesuje, czy oddała Pani te pieniądze na Caritas. Fakt jest faktem. A nam com się należy ? - 166 złotych brutto?

    Odpowiedz
  • Ala(2019-02-05 19:14) Zgłoś naruszenie 150

    13 pensji w ciągu roku X ok. 700 000 nauczycieli X 1000PLN = 9.100.000.000 PLN przy czym ten tysiąc złotych jest kwotą brutto czyli z tych nieco ponad 9 miliardów potrzebnych na sfinalizowanie żądanej podwyżki 1/3 i tak wróci do budżetu państwa z tytułu podatków i innych obciążeń. Tak więc znowu dezinformacja, skąd bowiem wzięło się tych 15 - 18 miliardów PLN?????????????????

    Odpowiedz
  • Belfer(2019-02-05 19:04) Zgłoś naruszenie 250

    Zabrano dodatki,wydłużono awans zawodowy z 10 do 15 lat i tak właśnie z zabranych nauczycielom pieniędzy sfinansowano "podwyżkę"w 2018 r ,około 2 % .De dacto niektórzy dostali mniejsze wynagrodzenie na konto niż przed "podwyżką".Teraz obiecuje się kolejny ochłap, między 80 a 120 zł .Gruszki na wierzbie obiecuje się od września.Szumnie zapowiadane 5 % bez zabezpieczenia w tegorocznym budżecie.Nie wspominając,że jest to przesunięcie niesamowitej "podwyżki" ze stycznia 2020 r.Do średniej krajowej wciąż przepaść.MEN mami dodatkami za wyróżniającą pracę,ale pieniędzy wystarczy dla 10 % nauczycieli.To jawna dyskryminacja. Publiczne manipulowanie danymi na stronie MEN w celu dezinformacji społeczeństwa jest na początku dziennym.Skandal.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wrrr(2019-02-05 18:55) Zgłoś naruszenie 301

    W historii MEN nigdy nie było takich kłamstw i matactw !!!

    Odpowiedz
  • ABC(2019-02-05 18:52) Zgłoś naruszenie 261

    My nie mamy zaufania do pani minister ! Mam syna i chciałabym wysłać go na studia ale przez tą minister nie stać mnie . Wszystko tak szalenie drożeje a ona o tych żenujących kwotach jakie dodaje do jałmużny nazywa podwyżką. Tylko 1000zl podwyżki da realne zaniechanie strajku. Na wszystko mają, rozdają na lewo i prawo miliardy tylko na nauczycieli którzy mają wychować młodzież nie ma... Koniec z poniżaniem nas !!!

    Odpowiedz
  • sofija(2019-02-05 18:29) Zgłoś naruszenie 320

    A ja sp......m na świadczenie kompensacyjne. Mam dość tego dziadostwa i bagna. Od września śpię do góry brzuchem i nareszcie zacznę żyć. Dziecko odchowane, szkoło adieu. Nie myślę tyrać do śmierci i jako babcia dreptać do szkoły i umrzeć w pracy..

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2019-02-05 16:09) Zgłoś naruszenie 381

    Pani Anno, proszę zacząć sobie wyobrażać ten protest. 😉

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • oby na srebrne bylo wiecej (2019-02-05 14:52) Zgłoś naruszenie 391

    W państwie, w którym rozdaje się 500+ i ogromne plusy na prawo i lewo także dla dzieci obcokrajowców nie ma na podwyżki dla nauczycieli. Nikt nie kryje się z tym, że inwestowanie w nauczycieli i edukację nie jest celem władzy. Celem jest opłacanie wyborców dla własnych NPB i Srebrna plus. Głupi naród pobiegnie za szybkim i łatwym pieniądzem, a władza w nagrodę znajdzie pieniądze na duże podwyżki dla policji i zaostrzy prawo karne swoim wyborcom.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Caribe(2019-02-05 14:35) Zgłoś naruszenie 250

    Uwierzę jak zobaczę. Na razie podwyżkowe echo na koncie.

    Odpowiedz
  • Anka(2019-02-05 14:26) Zgłoś naruszenie 481

    Obdarliscie nas z godnosci.Misja i Pani "zaufaniem" nie zaplace rachunkow i nie zapewnie przyszlosci studiujacemu synowi.Nie wspomnie o utrzymaniu go na studiach. moja pensja to zapewne mniej niz kosztuje Pani jedna torebka czy para butow.Wstydz sie Polsko za takie traktowanie nauczycieli

    Odpowiedz