statystyki

Jaki: Naprawdę mam w polityce zasady [WYWIAD]

autor: Robert Mazurek29.12.2018, 19:00
Patryk Jaki Fot. Darek Golik

Patryk Jaki Fot. Darek Golikźródło: Dziennik Gazeta Prawna

- Nasz obóz może nie jest idealny i dostrzegam jego wady. Jednak widzę też, że wciąż trwa walka między beneficjentami III RP i tymi, którzy chcą ten system naprawić. I ja chcę być w tym drugim obozie - przyznaje w rozmowie z Robertem Mazurkiem Patryk Jaki.

Zmęczony pan?

Przez ostatnią dekadę grałem w ataku, a ta porażka warszawska pokazała mi, że przyszła chwila, bym się zatrzymał, stanął z boku, przeszedł z ataku do pomocy.

No tak, zapomniałem, że rozmawiam z piłkarzem. Pan grał…

…jako rozgrywający, ale bardzo ofensywnie. Choć zaczynałem jako napastnik. W polityce też cały czas byłem napastnikiem.

I dlatego chce pan zejść na ławkę rezerwowych w Brukseli?

Tam będzie teraz szła bardzo ostra walka o to, na czym mi najbardziej zależy, o wartości chrześcijańskie, więc nie szukam rezerw. Chcę się trochę cofnąć, dać pole innym, stanę z tyłu i będę organizował grę.

A odchodząc od metafor piłkarskich?

Chciałbym zainwestować w siebie, na tyle poprawić angielski i niemiecki, których się uczyłem, by mówić w obu bardzo dobrze. I chciałbym pójść na dodatkowe studia podyplomowe.

Zagraniczne?

A wyobraża pan sobie, że mógłbym skończyć prawo w Polsce?


Pozostało jeszcze 93% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (18)

  • Warszawiacy się na NIM nie poznali ...(2018-12-27 21:51) Zgłoś naruszenie 205

    No i mamy polskiego "GENIUSZA" aspirującego do nagrody Nobla

    Odpowiedz
  • wyborca(2018-12-29 19:57) Zgłoś naruszenie 170

    Panie Jaki a co z reprywatyzacją w pozostałych miastach Polski?Dlaczego jesteśmy dyskryminowani?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • priorytet(2018-12-29 20:17) Zgłoś naruszenie 141

    Naprawdę mam w polityce zasady ........ Chociaż jestem ignorantem nie zwolnię dobrowolnie miejsca przy korycie.....

    Odpowiedz
  • b(2018-12-30 07:21) Zgłoś naruszenie 110

    Dobrze ze dotarła refleksja o miernym wykształceniu na stanowisku które wymaga więcej kwalifikacji. Tylko co to zmienia dla Polski dziś? Wiceminister sprawiedliwości bez wykształcenia prawniczego to jakiś żart Prezesa z Polaków z prawa i ze sprawiedliwości. Profesorowie prawa nie szanują prawa.

    Odpowiedz
  • Elyty(2018-12-28 10:25) Zgłoś naruszenie 102

    ... jak są takie Jakie są, to takie są.

    Odpowiedz
  • Valdemort(2018-12-29 21:50) Zgłoś naruszenie 81

    badziewie totalne, nawet babka klozetowa to za wiele dla tego frajera - to już trup polityczny.

    Odpowiedz
  • bvc(2018-12-30 05:51) Zgłoś naruszenie 81

    zgrywa grzecznego nieszczesliwego chlopca a skacze z kwiatka na kwiatek z partii do partii i jeszcze sie dziwi ze jest krytykykowany i traci poparcie.Od poczatku kariery politycz oczekuje wspolczucia

    Odpowiedz
  • Valdemort(2018-12-29 21:50) Zgłoś naruszenie 51

    badziewie totalne, nawet babka klozetowa to za wiele dla tego frajera - to już trup polityczny

    Odpowiedz
  • orlan(2018-12-30 12:03) Zgłoś naruszenie 41

    Zasady Jakigo - opluwć przeciwników ( nie tylko politycznych) i kłamać tzn mijać się z prawdą. Warszawiacy pokazali środkowy palec takiemu politykowi

    Odpowiedz
  • Opolaczek jeden tanczy walca(2018-12-30 07:16) Zgłoś naruszenie 31

    Dobrze ze dotarla refleksja o miernym wyksztalceniu na stanowisku ktore wymaga wiecej kwalifikacji. Tylko co to zmienia dla Polski dzis? Wiceminister sprawiedliwosci bez wyksztalcenia prawniczego to jakis zart Prezesa z Polakow z prawa i ze sprawiedliwosci. Profesorowie prawa nie szanuja prawa.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy zawiedziony o PiSie(2018-12-30 14:57) Zgłoś naruszenie 30

    ...........Polska obecnie jest jak „wspaniałomyślny” pracodawca który tłumaczy swoim pracownikom iz rozdał wszystkie pieniądze na bogatych rodziców dla Ich dzieci aby te dziadki wspomóc, ale nie ma juz na wcześniejszy wiek emerytalny dla od dzieciństwa długoletnio spracowanych robotników bez ferii ,wakacji , schorowanych , okradzionych wstecznie Ustawą o Emeryturach POmostwoych. Która nawet Zw Zawodowe zaczęły teraz Cudem uważać za Konstytucyjną –śmiechu warte..Co byś o nim -takim pracodawcy powiedział --wspaniały czy *********...Panie Jaki -drogi PiSie .......to jest nieprawda że wszystkim ponownie obniżono wiek emerytalny . W najgorszej i najPOdlejszej sytuacji zostały osoby zatrudniane za komuny i później od 15r zycia -bez wakacji i ferii ,także w szkodliwych i nieb warunkach pracy nawet równocześnie (pomiarowcy-cieplnej aparatury,automatycy) w oparach rtęci przy naprawie urządzeń pomiarowych , przy izotopach promieniotwórczych CObalt , pyłach i gazach wybuchowych oraz trujących , z urządzeniami niebezpiecznych napięć i bardzo wysok temp oraz bardzo wysok cisnień== zasuwał ,w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych --ludzi Tych wręcz Okradziono cynicznie i bezczelne wstecznie dzialająca Ustawą Pomostową ze złamaniem wszystkich zasad i praw a PiS nic z tym nie robi .....A gdzie obietnice Dudów -40 lat pracy i finite albo eutanazja.! zwiń

    Odpowiedz
  • nahaj (2018-12-30 08:17) Zgłoś naruszenie 210

    Super Patryku: weż nahaja w dłoń , i POlszewika goń. goń , goń .....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • v(2018-12-28 07:19) Zgłoś naruszenie 15

    o juz tyly sobie robi i szykuje sie do PO

    Odpowiedz
  • warszawska porazka(2018-12-30 23:58) Zgłoś naruszenie 11

    Patryku Jaki: ta "warszawska porażka" - to wcale nie twoja przegrana w wyborach na stołecznego prezydenta, lecz brak efektów w komisji reprywatyzacyjnej. Jak na razie - decyzje komisji są prawne wątpliwe ( WSA) nikogo nie posadziłeś, a nawet nie potrafisz postawić przed komisją Waltzowej - Gronkiewicz !!! Jednym słowem - równasz do ZERA, jak twój szef z SP.

    Odpowiedz
  • Polityka i zasady(2019-01-01 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Śmiechu warte !

    Odpowiedz
  • POtem(2018-12-30 16:29) Zgłoś naruszenie 02

    Po treści wpisów "komenraczy" widać strach trzęsimajtek i trzęsiportek z POstkomunistycznej POlbolszewii przed nieuchronnym..................

    Odpowiedz