USA oskarżają Iran o test pocisku balistycznego. Teheran nie zaprzecza

02.12.2018, 10:26; Aktualizacja: 02.12.2018, 11:29
"Irański reżim właśnie dokonał testu pocisku balistycznego średniego zasięgu, który jest zdolny do przenoszenia wielu głowic bojowych. Pocisk ten ma zasięg pozwalający na uderzenie w niektóre obszary Europy i cały Bliski Wschód. Test ten narusza rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ (numer) 2231" - napisał Pompeo w oświadczeniu opublikowanym z datą sobotnią na stronie Departamentu Stanu.

"Irański reżim właśnie dokonał testu pocisku balistycznego średniego zasięgu, który jest zdolny do przenoszenia wielu głowic bojowych. Pocisk ten ma zasięg pozwalający na uderzenie w niektóre obszary Europy i cały Bliski Wschód. Test ten narusza rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ (numer) 2231" - napisał Pompeo w oświadczeniu opublikowanym z datą sobotnią na stronie Departamentu Stanu.źródło: ShutterStock

Irańskie MSZ nie zaprzeczyło twierdzeniom sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo, który oskarżył Teheran o przeprowadzenie testu pocisku balistycznego średniego zasięgu i złamanie rezolucji ONZ. Program balistyczny nie jest wbrew rezolucji ONZ - dodało MSZ Iranu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie