Stan wojenny już obowiązuje

autor: Michał Potocki29.11.2018, 07:32; Aktualizacja: 29.11.2018, 08:12
Most nad Cieśniną Kerczeńską

Most nad Cieśniną Kerczeńskąźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: STRINGER

Nowe dowody wskazują, że Rosjanie zaatakowali ukraińskie okręty na wodach międzynarodowych

Wczoraj prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał ustawę o zatwierdzeniu jego własnej decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego. Ustawa stała się obowiązującym prawem po opublikowaniu jej w środę w urzędowym dzienniku „Hołos Ukrajiny”.

Stan wojenny ma obowiązywać do 26 grudnia w 10 obwodach Ukrainy. Chodzi o regiony graniczące z Rosją, separatystycznym Naddniestrzem, okupowanym Krymem oraz położone na wybrzeżu. Sami Ukraińcy nie powinni go odczuć, o ile Rosja nie zdecyduje się na otwartą inwazję, co jest mało prawdopodobne. Co innego siły zbrojne, które czeka seria manewrów i zmian dyslokacji. Sztab generalny poprosił Ukraińców, by nie publikować zdjęć ani filmów pokazujących działania podejmowane przez wojsko.

„Zachowujcie spokój. Nie zbierajcie ani nie rozpowszechniajcie fejków i plotek, ufajcie tylko oficjalnym źródłom informacji” – zaapelował na Facebooku gen. Serhij Najew do mieszkańców obwodów ługańskiego i donieckiego.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie