statystyki

Czeski film w czeskim rządzie

autor: Klara Klinger19.11.2018, 07:00; Aktualizacja: 19.11.2018, 07:25
Czechy protest przeciwko premierowi

Czechy protest przeciwko premierowiźródło: PAP
autor zdjęcia: MARTIN DIVISEK

Syn premiera Andreja Babiša twierdzi, że ojciec go uprowadził. Czy skutkiem tego będzie kolejny przewrót polityczny?

Czechy nie przystąpią do globalnego paktu ONZ w sprawie migracji – tak zadecydował w zeszłym tygodniu szef czeskiego rządu. Pierwszy raz zasygnalizował to w rozmowie z DGP. Przekonywał wówczas, że ma wiele wątpliwości wobec zapisów zawartych w pakcie.

Mówił tak, choć jeszcze kilka tygodni wcześniej oficjalne stanowisko czeskiego resortu spraw zagranicznych było przychylne dokumentowi. Jednak po decyzji podjętej przez Babiša MSZ zmieniło zdanie i przekonywało, że powodem odmowy jest to, iż „pakt nie rozróżnia wystarczająco wyraźnie migracji legalnej i nielegalnej”. Jego zdaniem dokument może prowadzić do zwiększenia napływu uchodźców do Czech.

Ostateczna decyzja mogła mieć jednak inny cel: odwrócenie uwagi od kolejnego skandalu związanego z osobą premiera. To się chyba jednak nie udało i niewiele wskazuje na to, aby można było zamieść ostatnie wydarzenia pod dywan. Chodzi o sprawę rzekomego wyłudzenia przez szefa rządu funduszy na budowę wielkiego ośrodka konferencyjno-wypoczynkowego Čapí hnízdo.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze FB:

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie