Apel doradców podatkowych do prezydenta o niepodpisywanie ustawy o obowiązku raportowaniu schematów podatkowych

13.11.2018, 10:37; Aktualizacja: 13.11.2018, 10:51
tajemnica, cisza

„W naszej zgodnej ocenie zasygnalizowane wątpliwości uzasadniają podjęcie decyzji o skierowaniu ustawy do ponownego rozpatrzenia przez Sejm RP, albowiem proponowane rozwiązania są sprzeczne z obowiązującym prawem oraz szkodliwe dla polskiej gospodarki” – napisali szefowie korporacji: doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych i notariuszy.źródło: ShutterStock

Krytyczne stanowisko Krajowej Rady Doradców Podatkowych w sprawie ustawy wprowadzającej obowiązek raportowania schematów podatkowych podziela Rada Naukowa złożona z największych autorytetów prawa podatkowego w Polsce oraz samorządy zawodowe adwokatów, radców prawnych i notariuszy. Wystosowano apel do prezydenta o niepodpisywanie ustawy i skierowanie jej do ponownego rozpatrzenia przez Sejm. Rada Naukowa pod przewodnictwem prof. Hanny Litwińczuk, apeluje o takie ukształtowanie przepisów, które zagwarantują zachowanie tajemnicy zawodowej doradców podatkowych i poprawią jakość tej legislacji.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • Kp(2018-11-13 14:28) Zgłoś naruszenie 22

    Szfindel ma się kręcić?....

    Odpowiedz
  • co raz lepiej(2018-11-22 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    Jakość legislacji w RP nie była najlepsza, za PiS zeszła na psy. Schematy podatkowe są stosowane na zachodzie i nie trzeba ich ujawniać. Karane jest naruszanie prawa - a do tego wcześniej czy później dochodzi. Nadmieniam, że nie zapłacono orkiestrze wiedeńskiej za ich piękny koncert na południu Polski, za to kasa była dla arystokraty Czartoryskiego była. Może min. kultury ujawni schematy opłat w kulturze? Ile się należy za polską własność arystokracie, co to z jego rodu już jakieś dobra odzyskali a ile artystom za koncert?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie