Datę audiencji dla prezydenta Korei Południowej podał watykański rzecznik Greg Burke. Wraz z tą informacją przekazano też, że dzień wcześniej sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin odprawi w bazylice świętego Piotra Mszę o Pokój na Półwyspie Koreańskim. Weźmie w niej udział prezydent Mun.

Burke nie odniósł się do zaproszenia od przywódcy Korei Północnej. O tym, że zostanie ono skierowane podczas wizyty prezydenta Muna poinformowała jego kancelaria.

"Przewodniczący Kim powiedział, że +gorąco przywita papieża, jeśli odwiedzi Pjongjang+" - powiedział rzecznik Pałacu Prezydenckiego w Seulu Kim Uj Kiom na konferencji prasowej poświęconej podróży Muna do Europy.

Prezydent Mun ma wówczas przekazać zaproszenie od Kima papieżowi Franciszkowi – wyjaśnił rzecznik, cytowany przez południowokoreańską agencję Yonhap.

Rzecznik dodał, że podczas spotkania z papieżem Mun będzie zabiegał o jego błogosławieństwo i wsparcie dla pokoju i stabilności na Półwyspie Koreańskim. Przedyskutuje też z Franciszkiem dalszą współpracę pomiędzy Koreą Płd. a Watykanem. (PAP)