Z pierwszymi utrudnieniami kierowcy spotkają się już w piątek rano na ul. Spacerowej w kierunku placu Unii Lubelskiej - została zamknięta dla ruchu z powodu awarii sieci wodociągowej. Chodzi o odcinek Spacerowej od skrzyżowania z ul. Belwederską do ul. Klonowej. W związku z tym nie można wjechać w Spacerową z Belwederskiej i z Gagarina, możliwy jest przejazd przez skrzyżowanie z ul. Klonową. Ruch drogowy w przeciwnym kierunku odbywa się normalnie. Prace MPWiK mają tam potrwać do wtorku.

Kursujące tamtędy autobusy zostały skierowane na objazdy. Autobus linii 119 w kierunku Rakowiecka-Sanktuarium pojedzie trasą: Chełmska – Dolna – Puławska – Rakowiecka i z powrotem standardową drogą; 131 w kierunku Dworca Centralnego pojedzie: Gagarina – Belwederską – Dolną – Puławską – Waryńskiego; 167 w kierunku Znanej pojedzie: Gagarina – Belwederską – Dolną – Puławską – Rakowiecką; 168 w kierunku Spartańskiej pojedzie: Gagarina – Belwederską – Dolną – Puławską - Rakowiecką. Autobusy 501, 519, 522 w kierunku Dworca Centralnego pojadą: Belwederską - Al. Ujazdowskimi – Piękną – Myśliwiecką – Łazienkowską – Solec – L. Kaczyńskiego – L. Waryńskiego.

Utrudnienia na ul. Żołnierskiej i Strażackiej to kontynuacja przebudowy ul. Marsa. W piątek od godz. 22 rozpocznie się układanie ostatniej warstwy asfaltu na ul. Strażackiej. Całkowicie zamknięty dla samochodów będzie odcinek od ul. Stężyckiej do Zesłańców Polskich wraz z łącznicą pod wiaduktami. Objazdy zostaną poprowadzone ul. Żołnierską do Marsa lub ulicami: Czwartaków – Paderewskiego – al. gen. A. Chruściela "Montera" – Marsa; Chełmżyńska – Marsa. Zmienią trasy autobusy linii 143, 225 i nocnej N24. Prace częściowo zakończą się w niedzielę późnym wieczorem.

Na ul. Słomińskiego rozpocznie się frezowanie powierzchni w kierunku ronda Zgrupowania AK "Radosław" na odcinku od mostu Gdańskiego do Dworca Gdańskiego. W tym czasie jezdnia będzie zamknięta dla ruchu już od ronda Starzyńskiego. Na most nie będzie można wjechać ani z ronda, ani estakadami z ul. Starzyńskiego, ponieważ dalej kierowcy nie mogliby zjechać z przeprawy - informuje ZDM. Utrzymany będzie natomiast dojazd do Dworca Gdańskiego. Na wysokości ul. Dawidowskiego umożliwione zostanie skręcanie w lewo z ul. Słomińskiego (jadąc od ronda Zgrupowania AK "Radosław") na teren dworca. Objazdy zamkniętej jezdni zostaną poprowadzone ul. Jagiellońską do mostów Grota-Roweckiego lub Śląsko-Dąbrowskiego. Inny objazd będzie możliwy mostem Świętokrzyskim. Autobusy linii 227, 409, 500 oraz nocnych N12 i N62 pojadą ul. Jagiellońską do al. Solidarności (tutaj trambuspasem) i dalej mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Roboty remontowe w ten weekend odbędą się także na ul. Płochocińskiej, gdzie wykonawca kanalizacji odtworzy nawierzchnię jezdni po swoich pracach. W sobotę i niedzielę zamknięty dla samochodów będzie odcinek od ul. Marywilskiej do Spedycyjnej. Jadący od ul. Cieślewskich będą musieli skręcić na tzw. starą Marywilską i dojechać do ul. Kupieckiej. Nie będzie możliwości wjazdu i wyjazdu z ul. Spedycyjnej. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Marywilską – Trasą Toruńską – Modlińską lub Marywilską – Czołową – Klasyków – Modlińską. Autobusy linii 126 pojadą objazdem ulicami: Klasyków – Bohaterów – Czołową, natomiast linie 705, 734, 735 i 736 będą kursowały ul. Marywilską i Trasą Toruńską.

Ul. Kaliska na Ochocie to również miejsce z utrudnieniami w ten weekend. Od godz. 6 w sobotę do godz. 22 w niedzielę zamknięta dla ruchu będzie droga od skrzyżowania ul. Sękocińskiej i Słupeckiej do jej końca. Utrzymana będzie przejezdność przez skrzyżowanie z ul. Barską w kierunku Grójeckiej. Na ul. Joteyki i Węgierskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Zamkniętą ulicę będzie można objechać Grójecką lub Białobrzeską.(PAP)

autor: Dorota Stelmaszczyk