statystyki

Władze stolicy chcą pokazać, że wreszcie przypomniały sobie o bohaterach powstania warszawskiego. Nie do końca im to wychodzi

autor: Tomasz Żółciak24.07.2018, 07:26; Aktualizacja: 24.07.2018, 07:44
Powstanie warszawskie

Niedługo dla powstańców zostanie otwarty nowy dom dzienny.źródło: ShutterStock

Jak podaje ratusz, specjalne nagrody finansowe trafiły już do 1045 powstańców, czyli tylu, ilu odpowiedziało na wcześniej rozesłane ankiety (termin upłynął 21 maja). Informacja o przysługującej gratyfikacji finansowej trafiła do 1,7 tys. żołnierzy z Warszawy, Polski i ze świata.

Każdemu kombatantowi miasto wypłaca 4587,84 zł brutto, bez względu na miejsce jego zamieszkania. Na mocy pierwszej uchwały rady Warszawy (przyjętej w połowie czerwca) nagrody przyznano 977 osobom. Na początku lipca radni przegłosowali uchwałę o wypłacie nagród dla kolejnych 68 powstańców warszawskich. W sumie w budżecie miasta zabezpieczono na te cele kwotę 9 mln zł.

– Bardzo nas to cieszy, bohaterom należą się najwyższe honory. Rada miasta stanęła na wysokości zadania – mówi Rafał Szczepański, pomysłodawca nagród i prezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

– Pieniądze przekazywane są bezpośrednio na konta bankowe wskazane przez powstańców – wyjaśnia Magdalena Łań ze stołecznego ratusza.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • abcd(2018-07-24 09:12) Zgłoś naruszenie 30

    Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci ********* umierali za swoją. gen. George Patton

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie