Komisja weryfikacyjna w poniedziałek uchyliła decyzję zwrotową dot. nieruchomości przy Lutosławskiego, nakazała ponowne rozpatrzenie sprawy i przejęcie w zarząd przez miasto. Komisja uznała również, że decyzja zwrotowa dot. nieruchomości przy Jagiellońskiej została wydana z naruszeniem prawa i zasługuje na uchylenie, ale jest to niemożliwe, bo nastąpiło przeniesienie własności nieruchomości na osobę trzecią.

Jaki po ogłoszeniu decyzji w obu sprawach podkreślił, że "mamy do czynienia z nieprawdopodobnie brutalnym traktowaniem lokatorów w jednej i drugiej kamienicy". Dodał, że kamienica przy ul. Jagiellońskiej została "wyczyszczona do zera" i powstają tam luksusowe apartamenty.

Przewodniczący komisji poinformował, że na mocy poniedziałkowych decyzji, komisja podjęła dwie kolejne decyzje. "Wszczynamy postępowanie o kary za tzw. czyszczenie kamienic" - powiedział Jaki.

Przypomniał, że komisja może z tego tytułu nałożyć karę w wysokości do miliona złotych. "W przypadku jednej i drugiej nieruchomości (przy ul. Lutosławskiego i Jagiellońskiej - PAP) takie czynności zostały wszczęte" - powiedział Jaki.